خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5390
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۰:۴۸
مدیر بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان :

تخفیفات ویژه حمل و نقل برای صاحبان کالا در بندرچابهار اعمال می‌شود

تخفیفات ویژه حمل و نقل برای صاحبان کالا در بندرچابهار اعمال می‌شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای رونق حمل و نقل و ورود و خروج کالا سازمان بنادر و دریانوردی تخفیفات ویژه‌ای برای صاحبان کالا در بندرچابهار در نظر گرفته تا شاهد توسعه بیش از پیش این منطقه راهبردی باشیم.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی اظهارداشت: تخفیف ۸۷ درصدی در هزینه انبارداری کانتینر ترانزیتی و تخفیف ۷۵ درصدی در هزینه انبارداری کانتینر وارداتی نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور از مزایای مهم این بندر بزرگ اقیانوسی است و کانتینرهای خالی نیز جهت بارگیری کالای صادراتی و ترانزیتی از معافیت انبارداری سه ماهه در این بندر برخوردار می‌شوند. 

 

وی افزود: بسته‌های تشویقی و تخفیفات بی‌نظیر بزرگترین بندر اقیانوسی کشور (بندر شهید بهشتی چابهار) برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی نشان از اهمیت این بندر است تا از موقعیت راهبردی آن حداکثر استفاده شود.

 

مدیر بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب بندری و اعطای مشوق‌های ویژه به این بندر اقیانوسی هم‌اینک بندر چابهار بندری مهم و مسیری کم هزینه برای دسترسی کشورهای منطقه به یکدیگر است.

 

وی ادامه داد: موقعیت راهبردی و استراتژیک دروازه ملل سبب شده سرمایه گذاران ایران و دیگر کشورها علاوه‌بر رغبت استفاده از این مسیر جهت انتقال کالاهای مورد نیاز با اطمینان خاطر بیشتری برای سرمایه گذاری در این بندر اقدام کنند.

 

آقایی تصریح کرد: بندر چابهار برای جذب سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف بویژه برای صاحبان بار و کالا و خطوط کشتیرانی جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های این بندر استراتژیک با تجهیزات مدرن، مشوق‌هایی را در نظر گرفته است.

 

وی با اشاره به تخفیفات ویژه وارده بر کالا و کشتی در بندر چابهار افزود: تخفیف ۳۰ درصدی در هزینه‌های تخلیه و بارگیری کانتینر (THC) نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور و تخفیف ۵۰ درصدی در THC کانتینرهای ترانزیت خارجی تنها بخشی از بسته‌های تشویقی این بندر برای صاحبان کالاست.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان معافیت سه ماهه در انبارداری کالای معدنی و ساختمانی برای تمام رویه‌های گمرکی و معافیت ۱۰۰ درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی که صرفا برای استافینگ و حمل دریایی کالای صادراتی و ترانزیتی وارد بندر شهید بهشتی می‌شوند، از دیگر مشوق‌های بندرچابهار برای صاحبان بار و کالا و خطوط کشتیرانی عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی