خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5400
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۶:۱۴
سخنگوی وزارت بهداشت تشریح کرد؛

وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان/چند درصد ماسک می زنند

وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان/چند درصد ماسک می زنند
سخنگوی وزارت بهداشت، وضعیت بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان را تشریح کرد.

به گزارش اس.بی پرس، سیما سادات لاری، بعد از ظهر سه شنبه در گفتگو با شبکه خبر سیما، گفت: استان سیستان و بلوچستان از زمان شیوع بیماری در کشور، دارای پایین‌ترین میزان موارد بستری و فوت در مقایسه با سایر استان‌هابوده است، به طوری که از اسفند ۹۸ تا اواسط اردیبهشت ۹۹ نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان، دارای یک روند نسبتا پایدار بود.

 

وی افزود: از اواخر اردیبهشت شاهد یک شیب صعودی در موارد ابتلا و بستری در این استان بودیم، به طوری که در روزهای آغازین تیر ماه سال جاری، موارد ابتلا و بستری روزانه در استان به بیشترین میزان خود از زمان شیوع کرونا در کشور رسید.

 

لاری ادامه داد: خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تلاش‌های کادر بهداشت و درمان و همچنین حمایت‌های اعضای ستاد استانی کرونا، از اواسط تیر ماه شاهد یک روند کاهشی در موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان هستیم.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اکنون شهرستان سراوان در وضعیت هشدار و پرخطر بیماری کرونا قرار دارد و شهرستان‌های خاش، زابل، زاهدان، نیمروز و هامون در وضعیت زرد و با خطر متوسط بیماری قرار دارند.

 

وی افزود: میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی، ادارات و بانک‌ها و مراکز خرید استان، ۶۰ درصد و در وسایل حمل و نقل عمومی درون و برون شهری ۶۱ درصد گزارش شده است. همچنین بیشترین میزان استفاده از ماسک در بین شاغلان واحدهای صنفی و صنعتی ۷۶ درصد و کارکنان ادارات، سازمان‌ها و بانک‌های استان ۹۱ درصد گزارش شده است.

 

لاری ادامه داد: بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان سیستان و بلوچستان در آرامستان‌ها و سوپرمارکت‌ها بوده و کمترین میزان رعایت در پاساژها، جایگاه‌های سوخت و کارگاه‌ها و صنایع کوچک استان گزارش شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی