خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5408
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۱
زهرا ابراهیمی:

جامعه روحانیت نقش مهمی در آگاه‌سازی جامعه نسبت به حقوق زنان دارد

جامعه روحانیت نقش مهمی در آگاه‌سازی جامعه نسبت به حقوق زنان دارد
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: جامعه روحانیت اعم از شیعه و سنی می‌تواند نقش مهمی را در آگاه سازی جامعه نسبت به حقوق زنان و جایگاه ویژه آنان در دین مبین اسلام ایفا کنند.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور اهل سنت اظهارداشت: باید شاخص‌های سند ارتقای وضعیت زنان از تریبون‌های مهم دینی مطرح شود.

 

وی گفت: بازماندگی از تحصیل، ازدواج در سنین پایین و ازدواج‌های ثبت نشده از مهمترین مشکلات زنان در سیستان و بلوچستان است.

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان افزود: عدالت جنسیتی و برابری باید در تمامی حوزه‌ها اعم از اقتصادی، فرهنگی و ورزشی رعایت شود و زنان فرصت ترقی را در جامعه برابر با مردان تجربه کنند.

 

مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور اهل سنت نیز در این دیدار ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های هر چه بیشتر بیان کرد: در دین اسلام هیچ برتری جز تقوا میان زن و مرد وجود ندارد و متولیان بانوان در استان می‌توانند نقش مهمی در تثبیت جایگاه زنان در جامعه ایفا کنند.

 

مولوی محمد صدیق حقانی گفت: باید با تبیین صحیح جایگاه زن از منظر آیات و روایات بانوان را نسبت به نقش و جایگاه حساس خود آشناتر کرد.

 

در این دیدار مقرر شد که به مجمع امامان جمعه پیشنهاد شود تریبون‌ها در سراسر سیستان و بلوچستان به انعکاس مهمترین مطالبات و وضعیت بانوان استان اختصاص یابد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت