خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5409
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۵
مدیر سازمان تعاون روستایی:

خرمای سیستان و بلوچستان از دست دلالان خارج شد

خرمای سیستان و بلوچستان از دست دلالان خارج شد
مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور حفظ دسترنج کشاورزان خرما و همچنین از بین بردن بازار دلالان خرما، شبکه تعاونی روستایی سیستان و بلوچستان وارد عمل شد.

به گزارش اس.بی پرس، دادرحمن بامری اظهار کرد: برای جلوگیری از ارزان فروشی خرما، شبکه تعاونی روستایی استان وارد عمل شد به گونه ای که  با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از کرونا ومحدویت صادرات وهمزمانی آن با فصل  برداشت خرما، دلالان فرصت را غنیمت شمرده و سعی داشتند خرمای مرغوب باغداران را با قیمت نازلی خریداری کنند.

 

وی افزود: علیرغم محدودیت منابع مالی و عدم تخصیص اعتبار جهت خرید تضمینی خرما،  مدیریت تعاون روستایی استان به همراه کلیه شرکتها و اتحادیه ها برای جلوگیری از ارزان فروشی خرما، به یاری تولید کنندگان خرما شتافت.

 

وی بیان کرد: این مدیریت با ظرفیت کامل سردخانه های متعلق به شبکه تعاون روستایی مستقر در ایرانشهر و سراوان که حدود ۱۴۰۰ تن  است وسردخانه های استیجاری با ظرفیت ١٣ هزار تن در ایرانشهر، مهرستان و سیب و سوران خرمای کشاورزان را نگهداری می کند.

 

بامری تاکید کرد: کشاورزان می‌توانند خرمای تولیدی خود را پس از بسته‌بندی به سردخانه های اتحادیه تعاونی روستایی مستقر در شهرستان بدون پرداخت هزینه تحویل، تا یا اتحادیه تعاون روستایی در موقع مناسب نسبت به فروش خرما اقدام کند ویا کشاورز  هر زمانی که بازار مناسبی پیدا کرد شخصا اقدام به فروش محصول خرما کنند.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی تصریح کرد: این اقدام بهترین شیوه ممکن حفظ دسترنج کشاورزان از دست دلالان است و کشاورزان هزینه نگهداری را در زمان فروش تسویه خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد