خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5423
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۲۱
داوود شهرکی تشریح کرد

سرمایه گذاری ۷۵ میلیارد ریالی در معدن «آنتیموان» منطقه «سفید آبه»

سرمایه گذاری ۷۵ میلیارد ریالی در معدن «آنتیموان» منطقه «سفید آبه»
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۷۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری تاکنون در معدن «آنتیموان منطقه «سفید آبه» انجام شده که زمینه اشتغال ۲۵ نفر را نیز فراهم کرده است.

به گزارش اس.بی پرس داوود شهرکی، اظهار داشت: توجه به معادن و صنایع معدنی در سیستان و بلوچستان تولید و تجارت را رونق می‌دهد که معدن و کارخانه تولید شمش «آنتیموان» یکی از نمونه‌ی های موفق و شاخص آن در این استان و کشور است.

 

وی ادامه داد: معدن «آنتیموان» منطقه «سفیدآبه» در فاصله ۳۰۰ کیلومتری شمال غرب زاهدان واقع شده است که بهره بردار و دارنده پروانه بهره برداری این معدن، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است.

 

شهرکی افزود: ذخیره قطعی معدن بر اساس پروانه بهره برداری ۴۵۰۰ تن کانسنگ «آنتی موان» با عیار ۳۷ درصد بر اساس پروانه بهره برداری صادر شده است و استخراج اسمی سالیانه کانسنگ بر اساس پروانه بهره برداری در زمان راه اندازی معدن و کارخانه برابر با ۵۰۰ تن کانسنگ است.

 

وی با اشاره به اینکه باتوجه به گزارش ارزیابی مجدد ذخیره، مبنی بر افزایش ذخیره از ۵۰۰۰ به ۲۵۰۰۰ تن گزارش شده است، افزود: ۷۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این معدن انجام شده که زمینه اشتغال جهت ۲۵ نفر را فراهم کرده است.

 

شهرکی ادامه داد: تاریخ افتتاحیه و راه اندازی خط استخراج و کارخانه فرآوری آنتیموان سفید آبه اردیبهشت ماه ۹۵ بود که این کارخانه با سرمایه گذاری واحد ۲۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

 

وی افزود: میزان اشتغال ایجاد شده در کارخانه تولید شمش آنتیموان سفیدآبه به تعداد ۵۰ نفر است.

 

وی در خصوص ظرفیت اسمی این کارخانه اعلام داشت: با توجه به استفاده گسترده از آنتیموان و اینکه جز فلزات استراتژیک محسوب می‌شود و با وجود ذخایر کشف شده و در حال کشف آنتیموان با ظرفیت در حد مناسب در سطح استان، کارخانه فرآوری آنتی موان در مقیاس نیمه صنعتی با ظرفیت ورودی ۱.۵ تا ۴.۵ تن کانسنگ و تولید ۹۰ تن تولید شمش آنتی موان در سال (روزانه ۳۰۰ کیلوگرم شمش)، در اردیبهشت ماه ۹۵ و در شمال شرق شهرستان زاهدان توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به بهره برداری رسید.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha