خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5431
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۵:۲۹
مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور

پراکندی جمعیتی سیستان و بلوچستان و سختی کار انتقال خون

پراکندی جمعیتی سیستان و بلوچستان و سختی کار انتقال خون
مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور گفت: پراکندی جمعیت در سیستان و بلوچستان، رسالت سازمان انتقال خون را در این استان سنگین تر کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور که برای بررسی وضع انتقال خون در سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرده است در زاهدان گفت: پراکندگی این استان به حدی است که برای جمع آوری خون اهدایی مردم باید از ایستگاه های سیار استفاده کنیم و در برخی از مناطق استان هم احداث مراکز انتقال خون ضروری است.

 

پیمان عشقی با بیان این که شرایط اهداء خون در سیستان و بلوچستان ، خوب است ، افزود: برای جمع آوری خون های اهدایی ، ابتدا نیازمند تقویت نیروی انسانی کارآمد و سپس فراهم کردن اتوبوس های سیار و استاندارد انتقال خون هستیم تا نیاز خونی استان در خود استان رفع شود.


وی گفت: یکی از پیشرفته ترین دستگاههای تشخیص عفونت خونی در سیستان و بلوچستان مستقر شده است و به همین سبب، ذخایر خونی در این استان، سالم ترین است.


هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در دیدار با مدیر عامل سازمان انتقال خون کشور با اشاره به همکاری های مناسب این دانشگاه با سازمان انتقال خون افزود: حوادث ترافیکی در این استان بر مصرف خون می افزاید که نیازمند همکاری بیشتر مردم استان برای اهداء خون هستیم. 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید