خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5446
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۲
رییس اداره حفاظت محیط زیست:

بیش‌از ١۶۵ گونه پرنده در ایرانشهر زیست می‌کنند

بیش‌از ١۶۵ گونه پرنده در ایرانشهر زیست می‌کنند
رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر گفت: این شهرستان با توجه به آب هوای مناسب زیستگاه بیش‌از ١۶۵ گونه انواع پرندگان است.

به گزارش اس.بی پرس، محمدانور هاشمزهی رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر گفت : شهرستان ایرانشهر با داشتن آب و هوای مساعد، وجود تالاب‌ها و چشمه زارها، رویش نی، جلبک و گز پناهگاه طبیعی برای پرندگان بوجود آورده است.

 

او با بیان اینکه زیستگاه‌های پرندگان بومی و تالاب‌های منطقه بر اثر بارندگی‌های سال گذشته و امسال از آب کافی برخوردار شده است، افزود: پرندگان برای تامین آب و ادامه حیات خود در سطح این شهرستان هیچ گونه مشکلی ندارند.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر افزود: تیهو، کبک، انواع باقرقره، دراج، قمری، سبزقبا، بلبل، گنجشک، عقاب و انواع پرستو از جمله پرندگان بومی هستند که در این شهرستان زیست می‌کنند.

 

هاشمزهی گفت: شرایط مطلوب آب و هوایی ایرانشهر سبب شده تا پرندگانی مانند تیهو و باقرقره در سال دو بار تخم گذاری کنند.

 

او با تاکید برحفظ و نگهداری از پرندگان بومی بیان کرد: برخی افراد سودجو اقدام به شکار این پرندگان می‌کنند که انتظار می‌رود مردم برای حفظ و نگهداری آن‌ها همکاری بیشتری با محیط بانان داشته باشند.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر گفت: گرمای هوا سبب می شود تا پرندگان برای خوردن آب به تالاب ها و چشمه ها روی بیاورند که متاسفانه برخی افراد با استفاده از این شرایط اقدام به شکار آنها می کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha