خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5465
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۴
آوار مشکلات بازگشایی مدارس بر سر معلمان و دانش‌آموزان جنوب شرق کشور؛

گوشی هوشمند معضلی در مناطق محروم/ 10 هزار دانش آموز سیستانی به شبکه شاد دسترسی ندارند

گوشی هوشمند معضلی در مناطق محروم/ 10 هزار دانش آموز سیستانی به شبکه شاد دسترسی ندارند
در منطقه محروم شمال سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از معلمان و دانش آموزان به شبکه شاد دسترسی ندارند.

به گزارش اس.بی پرس، با بازگشایی مدارس و برنامه ریزی آموزش و پرورش در خصوص تدریس حضوری و مجازی دانش آموزان، آواری از مشکلات بر سر معلمان و محصلان در شمال استان سیستان و بلوچستان خراب شده است.

 

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که معلمان با آن دست و پنجه نرم می کنند عدم دسترسی به گوشی هوشمند است که با توجه به تدریس غیر حضوری در هفته نمی توانند از آن بهره ای ببرند.

 

با افزایش قیمت گوشی های هوشمند و اعلام آموزش و پرورش به تدریس حضوری و غیر حضوری این امر برای معلمان و دانش آموزان با معضل جدی رو به رو شده است.

 

 

گوشی هوشمند معضلی در مناطق محروم

در همین رابطه یکی از معلمان حوزه سیستان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: من بیش از یک دهه است که در مدارس غیرانتفاعی مشغول به خدمت هستم و همواره با مشکلاتی از قبیل حقوق کم، نبود بیمه و ... در این مدارس رو به رو بوده ام.

 

وی افزود: از این رو با توجه به بازگشایی مدارس و همچنین استفاده معلمان از شبکه شاد، این امر برای بنده وجود ندارد تا بتوانم گوشی هوشمند تهیه کنم.

 

این معلم سیستانی بیان کرد: مدرسه به من اعلام کرده است که اگر نتوانید گوشی هوشمند تهیه کنید دیگر نمی توانید برای تدریس حضور پیدا کنید و به نوعی عذر من را در این مدرسه خواسته اند.

 

وی خاطرنشان کرد: حداقل قانونی بگذارند تا از حقوق ۴۰۰ هزار تومانی ما مبلغی ماهانه کم شود تا بتوانیم به صورت اقساط یک گوشی هوشمند تهیه کنیم.

 

 

یارانه تنها درآمد خانواده های بی بضاعت

محمودی یکی از مادران سیستانی در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: هزینه خرید یک گوشی هوشمند به اندازه مخارج دو ماه یک خانواده سیستانی است.

 

وی افزود: برخی از خانواده ها با یارانه روزگار می گذرانند در حالی که برای گوشی های هوشمند باید مبلغی بالای سه الی چهار میلیون هزینه کرد.

 

این مادر سیستانی بیان کرد: اگر مدارس بتوانند این معضل را برای دانش آموزان بی بضاعت حل کنند، می توانیم به تحصیل فرزندانمان امیدوار باشیم در غیر این صورت آنها از کتب درسی عقب خواهند افتاد.

 

وی گفت: اکثر دانش آموزان در مناطق محروم زابل به اینترنت و تلفن هوشمند دسترسی ندارند که خرید این اقلام هزینه تحصیل را برای دانش آموزان گران تر از قبل کرده است.

 

 

۱۰ هزار دانش آموز در زابل به شبکه شاد دسترسی ندارند

فرزاد نامجو رئیس آموزش و پرورش شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: هیچ قانونی برای منع حضور معلمان غیر دولتی که گوشی هوشمند ندارد در مدارس وجود ندارد.

 

وی افزود: احتمالا مدرسه ای که عذر معلمان غیر دولتی را به بهانه گوشی هوشمند می خواهند مشکل دیگری با آنها دارند و گرنه این قانون اصلا وجود ندارد.

 

نامجو بیان داشت: بسیاری از دانش آموزان در زابل هم به شبکه شاد دسترسی ندارد و این امر دلیلی برای ارائه عدم تحصیل آنها نیست راه های بسیاری برای تدریس معلمان وجود دارد که باید از آنها بهره برد.

 

رئیس آموزش و پرورش زابل اظهار کرد: ۱۰ هزار دانش آموز در شهرستان زابل به شبکه شاد دسترسی ندارند.

 

وی بیان داشت: بیش از ۴۰ هزار دانش آموز در زابل مشغول به تحصیل هستند که بخش بزرگی از آنها به این شبکه دسترسی ندارند که وزارت آموزش و پرورش در این خصوص در حال برنامه ریزی است تا این دانش آموزان هم بتوانند همانند سایر افراد به شبکه شاد دسترسی پیدا کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha