خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5519
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۴۷
سماعیل حسین زهی:

پیگیر عملی شدن بومی گزینی در آزمون استخدامی سال۹۹ هستیم

پیگیر عملی شدن بومی گزینی در آزمون استخدامی سال۹۹ هستیم
نماینده مردم خاش،میرجاوه و تفتان در مجلس یازدهم گفت: به اتفاق نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان برای پیگیری موضوع حذف بومی گزینی دیداری با رئیس سازمان امور استخدامی کشور انجام شد که امیدواریم نتیجه داده و بومی گزینی برای داوطلبان بومی استان محقق شود.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی اظهار داشت: طبق ماده ۲۹ هر دستگاه اجرایی موظف است  برای تکمیل چارت سازمانی و تامین نیروی انسانی کمبودهای موجود را به سازمان امور استخدامی اعلام کند.

 

وی افزود: متاسفانه بر خلاف آزمون های پیشین برای هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان که در آبان سال۹۹ برگزار می‌شود شرط بومی گزینی حذف شده است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به رشد بیکاری در سیستان و بلوچستان و عمق محرومیت های موجود در این استان حذف بومی گزینی اقدامی نادرست و غیر کارشناسی است.

 

حسین زهی تاکید کرد: حذف شرط بومی گزینی موجب تضییع حقوق داوطلبان بومی مناطق محروم سیستان و بلوچستان خواهد شد.

 

نماینده مردم خاش،میرجاوه و تفتان در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه از طریق مجمع نمایندگان استان پیگیر عملی شدن بومی گزینی در آزمون استخدامی سال۹۹ هستیم گفت: روز گذشته به اتفاق نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان جهت پیگیری موضوع حذف بومی گزینی دیداری با رئیس سازمان امور استخدامی کشور صورت گرفت و امیدواریم بومی گزینی برای داوطلبان بومی استان محقق شود.

 

وی بیان کرد: بکارگیری نیروهای غیر بومی و تمایل آنها برای بازگشت به استان محل زندگی در چند سال آینده سیستان و بلوچستان را با کمبود نیرو مواجه می‌کند.

 

حسین زهی در این خصوص افزود: بدون شک حذف بومی گزینی در آزمون استخدامی پیش رو سبب رشد نرخ بیکاری در بین جوانان و تحصیلکردگان بومی استان می‌شود.

 

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس یازدهم یاد آور شد:  نمانیدگان استان از طریق معاون پارلمانی رئیس جمهور در مجلس و رئیس سازمان امور استخدامی کشور پیگیر حل این موضوع هستند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha