خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5550
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۰۲
مطالبه گران، بازوان مشورتی و پایه رکاب شما هستند

هنر پاک کردن صورت مسئله در سیستان و بلوچستان!/ مقامات رطب خورده، نمی توانند منع رطب کنند

هنر پاک کردن صورت مسئله در سیستان و بلوچستان!/ مقامات رطب خورده، نمی توانند منع رطب کنند
پاک کردن صورت مسئله در قضایای نارسائی ها و سوء مدیریت های شهرداری و شورای شهر و نارسائی های دستگاه های اداری تحت نظارت شما از جمله سریال کمبود و نبود گاز و مسائل امنیتی شهر، هنر نیست.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مهندس عباس نورزائی فعال رسانه ای و مدیر با سابقه در حوزه جهاد کشاورزی، در یادداشتی به به نقد عملکرد مسئولین استان سیستان و بلوچستان پرداخته و معتقد است اگر آنها در رسانه های جمعی معتقدند مطالبه گری باعث حل مشکلات است و همچنین نباید از رسانه ای بابت انتقاد سازنده و مطالب مطالبه گرانه اش شکایت کرد، نباید در زمان عمل و دنیای واقعی، مطالبه گران و اصحاب رسانه را مورد هجمه، تهدید و شکایت قرار دهند.

 

متن این یادداشت به شرح زیر است:

 

موهبتی:
 هیچ اداره ای به دنبال مطالبه‌گری و انتقاد سازنده حق شکایت از رسانه‌ها را ندارد.

 

زینی وند:
حل مشکلات و دغدغه های کنونی جامعه در گرو مطالبه گری قدرتمندانه از مسئولین است.

 

آیت الله محامی:
مطالبه گری به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

 

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ
ای کسانی که ایمان آورده اید، چرا آنچه می گویید، به ان عمل نمی کنید؟

 

از مفاهیم برجسته ای که در طول تاریخ، جبهه های مختلف عملکردی به آن جفا کرده اند، مفاهیم "حق" و "عدالت" هستند. ظالمان و مظلومان، هر کدام به نوعی خود را حق دانسته اند و یا خود را عادل معرفی کرده اند.


در شرایط کنونی جامعه نیز بعد از تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر جریان مطالبه گری، اغلب مدیران و مسئولان در مقام حرف، جملات قابل تاملی را بیان و رسانه ای کرده اند که از جمله ی آنها جملاتی از شخصیت های استان سیستان و بلوچستان است که در پیشانی این یادداشت گذاشته ام.


با وجود این بیانات صریح، معاون استاندار و فرماندار زابل علیه سه تن از مطالبه گران سیستانی به پلیس فتا شکایت و برای مدتی آنان را تهدید و در مقابل جریان مطالبه گری دندان نشان می دهد، آنها را به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی متهم می کند، اما نمی تواند اسناد قابل اثباتی ارائه کند و قاضی پرونده، قرار منع تعقیب صادر می نماید.


این ماجرا و تهدیدات فرماندار زابل به رغم نگاه به ظاهر حمایت گونه ی مقامات بالادستی ایشان از مطالبه گران، همچنان ادامه دارد.


آقای فرماندار، مسئله را باید حل کرد. پاک کردن صورت مسئله در قضایای نارسائی ها و سوء مدیریت های شهرداری و شورای شهر و نارسائی های دستگاه های اداری تحت نظارت شما از جمله سریال کمبود و نبود گاز و مسائل امنیتی شهر، هنر نیست.


زهرچشم نشان دادن به مطالبه گران، یعنی پاک کردن صورت مسئله. مطالبه گران، بازوان مشورتی و پایه رکاب شما هستند، آنان را قدر بدانید، تکریم کنید و دنبال حل مسئله باشید. در طول تاریخ آنها که با توسل به زور، خواسته اند جریانات اجتماعی را فربنشانند، به سرنوشت ظالمان صحنه ی نینوا مبتلا شده اند.


به روحانیت معظم استان نیز عرض می کنیم که آنچه در مورد مطالبه گری فرمایش می کنید به مصداق آیه ی اشاره شده، اول خودتان عمل کنید وگرنه حکایت شما رطب خوردن و منع رطب کردن است.


انتهای پیام/#
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha