خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5563
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۸
جاذبه‌ی حضور نسل آینده در این دیار باستانی را ارتقاء دهید

چه کسی مطالبه‌ی به‌حق بانوان سیستانی را اجابت می‌کند؟

 چه کسی مطالبه‌ی به‌حق بانوان سیستانی را اجابت می‌کند؟
بانوان سیستانی به دنبال حقوق حقه خود ازجمله احداث زایشگاه مجزا و بهداشتی ویژه بانوان استان، پارک اختصاصی و مدیران بومی هستند، آیا این‌ها خواسته‌های ناحقی است که مطالبه‌ی آن مستحق تهدید و ارعاب بعضی مقامات باشد؟

اس.بی پرس ـ عباس نورزائی: فضای اجتماعی، به برکت آزادی‌های برخاسته از انقلاب اسلامی، بستری را برای بانوان مسلمان فراهم کرده است تا در قالب تشکلی مجازی گرد آیند و مطالبات خود را به مدیران جامعه بنمایانند و بر اجابت و اجرای آن تأکید ورزند.


گرچه این خواسته‌ها و مطالبه نمودن بر مذاق اندکی از نا مدیران که هنوز خود را با خط کش انقلاب و نظام، تراز نکرده‌اند، خوش نمی‌آید، اما این خواسته‌های به‌حق، بر زمین‌مانده و یا در مواردی ناقص اجراشده است و تأکید و پیگیری مطالبه گران بازهم با تیغ شکایت به پلیس فتا و اِعمال فشار و تهدید جواب داده می‌شود.


خواسته‌های اعلام‌شده‌ی بانوان سیستانی عبارت‌اند از:

۱- احداث یک زایشگاه مجزا و بهداشتی برای بانوان کل منطقه‌ی سیستان، در شهر زابل

۲- احداث پارک بانوان برای زنان سیستانی

۳- زندگی کردن مدیران سیستان با خانواده در فضای خود شهر، یعنی که پروازی نباشند و زانو به‌زانوی مردم در نغمات و نعمات همین شهر، شریک باشند.

 

آیا این‌ها خواسته‌های ناحقی است که مطالبه‌ی آن مستحق تهدید و ارعاب بعضی مقامات باشد؟

 

مدیران محترم سیستانی، آبادانی و خرابی سیستان، به گواه تاریخ و تجارب چندین و چندساله، دست خود ما است.


به خود آیید و فرصت ارزشمند خدمت را از دست ندهید. تهدید یک مطالبه گر، چیزی بر اقتدارتان نمی‌افزاید بلکه شما را مدیریتتان را خوار و ذلیل جلوه می‌دهد.


با مردمان دیارتان، خوش‌رویی کنید و خواسته‌های قانونی و منطقی آن‌ها را پیگیری و اجرایی کنید تا جاذبه‌ی حضور نسل آینده در این دیار باستانی را ارتقاء دهید و نامی نیک از خود به‌جای بگذارید.


 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha