خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5567
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۰
مشاور وزیر آموزش و پرورش توضیح داد

سرانجام افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان به کجا رسید؟

سرانجام افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان به کجا رسید؟
مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره چگونگی تصمیم گیری و سرانجام افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان توضیح داد.

به گزارش اس.بی پرس، موضوع افزایش سقف سنی دانشگاه فرهنگیان مطالبه‌ای است که برخی از داوطلبان کنکور به شدت به دنبال تحقق آن هستند.

 

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش از پیگیری این مطالبه خبر داد و چندی پیش هم نامه‌ای از سوی علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و پرورش مجلس مبنی بر تحقق این مطالبه فراهم شد. به دنبال این موضوع دستیابی به این هدف برای داوطلبان متقاضی شرکت در دانشگاه فرهنگیان افزایش یافت البته که وزیر آموزش و پرورش باز هم این موضوع را منوط به نظر شورای معاونان دانست.

 

در همین مورد مهدی نوید ادهم مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول بررسی این موضوع در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: تعدادی از داوطلبان خواهان افزایش سن از ۲۲ به ۲۴ و حتی بعضا به ۲۵ سال هستند.

 

او ادامه داد: آنچه سیره گذشته آموزش و پرورش بوده پذیرش تا سن ۲۲ سالگی است و این موضوع براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است. فقط یک سال سن پذیرش ۲۴ سال بود که همین یک سال توقع ایجاد کرده است.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه افرایش سقف سنی موافقان و مخالفان بسیاری دارد، گفت: هنوز این موضوع به قطعیتی نرسیده است و نتیجه را آقای وزیر اعلام می‌کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان؛

عملیات اجرایی پنج زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخوردار زاهدان آغاز شد

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟