خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5583
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۵
فرمانده سپاه خاش خبرداد

برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس در خاش

برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس در خاش
فرمانده سپاه خاش گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا نمایشگاه هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش با مشارکت رده های نظامی و غیرنظامی به صورت تجمیعی برگزار می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، علی ثمره حسینی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصت مناسبی جهت برجسته سازی گوشه ای از رشادت ها و فداکاری های ملت خصوصاً جوانان است.

 

وی افزود: یکی از شاخصه های ویژه ملت ایران برخورداری از روحیه فداکاری برای اسلام است که انقلاب ما نیز متاثر از فرهنگ عاشورا می‌باشد.

 

ثمره حسینی تصریح کرد: دشمنان در تلاشند تا با  کم رنگ کردن تاثیر گذاری انقلاب به مردم و نظام ضربه بزنند، در طول ۸ سال دفاع مقدس نقش بی بدیل  خانواده ها،جوانان،نوجوانان،بانوان عامل ایستادگی در جنگ تحمیلی بود.

 

این مسوول بیان اینکه رشد معنویت عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود گفت: ایمان و توکل به خداوند عامل اصلی ایستادگی و مقابله ملت ما با کشورهای متجاوز بود.

 

ثمره حسینی افزود: اتکا به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی به ویژه نیروی انسانی سبب رشد چشمگیر کشور ما در عرصه های مختلف خصوصا حوزه هسته ای شده است.

 

وی در خصوص ویژه‌ برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش توضیحاتی ارائه داد و بیان کرد: باتوجه به وجود شرایط کرونا برگزاری ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس به تاکیدات مقام معظم رهبری منوط به تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

 

فرمانده سپاه خاش در این خصوص افزود: یکی از مهم ترین برنامه های در دستورکار استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای انتقال محتوای مهم و پر ارزش دفاع مقدس به مردم خصوصاً جوانان است.

 

این مسؤول ادامه داد: قطعا از این ظرفیت برای انتقال و بازخوانی فرهنگ روایت جنگ و... استفاده خواهد شد.

 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه خاش دروازه ورود به بلوچستان است تلاش برای فضا سازی در سطح شهرستان باید دوچندان شود.

 

سرهنگ علی ثمره حسینی تصریح کرد: در اولین روز هفته دفاع مقدس با تجمع نیروی‌های مسلح و برخی از مردم در کوی سازمانی ارتش از فرمایشات مقام معظم رهبری که از طریق شبکه های سیما پخش خواهد بهره مند می‌شوند.

 

فرمانده سپاه خاش خاطر نشان کرد: دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا،برگزاری مراسم پیاده روی خانوادگی،تجلیل مدافعان سلامت و جامعه پزشکی از جمله ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش است.

 

وی افزود: شب شعر و خاطره دفاع مقدس نیز با مشارکت و همکاری بسیج هنرمندان در صورت موافقت ستاد کرونا شهرستان خاش برگزار خواهد شد.

 

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس توضیحاتی ارائه داد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا نمایشگاه هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش با مشارکت رده های نظامی و غیرنظامی به صورت تجمیعی برگزار می‌شود.

 

سرهنگ ثمره حسینی اذعان داشت: برنامه اهدای خون سالم توسط بسیجیان و کارمندان،برپایی ایستگاه سلامت و برگزاری رزمایش کمک مومنانه از دیگر ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش است.

 

وی بیان داشت: در این دوره از رزمایش کمک مومنانه در شهرستان خاش ۷۵۰ بسته معیشتی در بین افراد نیازمند توزیع‌ می‌شود.

 

فرمانده سپاه خاش در این خصوص گفت: تشریح نقش زنان در ۸ سال دفاع مقدس،برگزاری طرح ثامن و روشنگری اقدامات ارزشمند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از ویژه برنامه های مهم در شهرستان خاش است.

 

این مسوول یاد آور شد: یادواره شهدای دفاع مقدس با عنوان آبروی کوچه ها در صورت موافقت ستاد کرونا نیز برگزار می‌شود.

 

ثمره حسینی تصریح کرد: تمامی ویژه برنامه از طریق کمیته شهرستانی به زیر مجموعه های فرهنگی،امنیتی،روبط عمومی، اجتماعی و خدمات در ادارات ابلاغ شده و سپاه نیز در تلاش است برای افزایش کیفیت اجرای برنامه ها نهایت همکاری را داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه شعار هفته دفاع مقدس امسال با عنوان ما قوی هستیم انتخاب شده است گفت: با توجه به شرایط کرونا بیش از ۲۰ ویژه برنامه برای هفته دفاع مقدس در شهرستان خاش پیش‌بینی شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان؛

عملیات اجرایی پنج زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخوردار زاهدان آغاز شد

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟