خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5585
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۰
یک فرهنگی آموزش‌وپرورش نوشت:

حذف سهمیه‌ی بومی در استخدام یعنی سوق دادن انبوهی از جوانان سیستان و بلوچستان به سمت تباهی

حذف سهمیه‌ی بومی در استخدام یعنی سوق دادن انبوهی از جوانان سیستان و بلوچستان به سمت تباهی
یک فرهنگی آموزش‌وپرورش در خصوص حذف سهمیه‌ی بومی در استخدام جوانان سیستان و بلوچستان که مطالبه‌ی جدی مردم ولایت مدار و انقلابی این استان است، نوشت: حذف سهمیه‌ی بومی در استخدام‌ها یعنی سوق دادن انبوهی از جوانان به سمت مشاغل کاذب، قاچاق سوخت و... یا افتادن در ورطه‌ی اعتیاد و شرارت و ...

اس.بی پرس ـ فاطمه عیسایی*: با گذشت بیش از چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مردم شریف و مرزبان استان سیستان و بلوچستان به زیبایی وفاداری، وطن پرستی، اخلاص و ولایتمداری خود را به همگان ثابت نموده‌اند. چه قبل از انقلاب که افتخار میزبانی رهبری را در کارنامه‌ی خویش به یادگار دارند و چه بعد از انقلاب با تقدیم هزاران شهید و جانباز و آزاده ثابت کردند همواره و در تمامی لحظه‌های سخت حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام راحل (ره) هستند و اکنون در میدان جهاد اقتصادی، درحالی‌که در زمره‌ی محروم‌ترین استان‌های کشور قرارگرفته‌اند همچنان سرسختانه ایستاده‌اند و مرزبانان غیور مام وطن صحنه را ترک نکرده‌اند.


این مردم سربلند، نجیب و صبور خواهان توجه بیشتر و دلسوزانه‌تر مسئولین محترم هستند، حذف سهمیه‌ی بومی در استخدام معلمان استان بی‌عدالتی آشکار در حق جوانان تحصیل‌کرده‌ی استان هست و اینکه ملاک شایستگی را فقط آزمون‌های بر پایه‌ی محفوظات بدانند که همگان می‌دانند بار محرومیت‌های استان کمر آموزش‌وپرورش استان را نیز خم نموده و قطعاً در این رقابت نابرابر و ناجوانمردانه فرزند استان ما که در کپر و شرایط سخت تحصیل نموده در مقابل مرکز نشینان و شهرهای مملو از امکانات و رفاه حذف خواهد شد.


در ضمن همیشه نتایج آزمون‌ها ملاک شایستگی معلمان نیست، بسا افرادی که بر پایه‌ی محفوظات قوی برگزیده می‌شوند اما مهارت معلمی را ندارند، شرایط امروز کشور به‌گونه‌ای هست که بعضی از افراد ناچاران به سمت شرکت در آزمون‌ها کشیده می‌شوند که منبع درآمدی داشته باشند درحالی‌که رسالت معلمی بالاتر از این حرف‌هاست و معلمی شغل نیست بلکه باید عاشق بود، تجربه‌ی عینی گویای این واقعیت هست که نیروهای غیربومی ماندگار نیستند و معلمی باید از جنس خود مردم استان که با شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... استان و محل تدریس خو کرده باشد دردها را بشناسد و برای درمان آن‌ها دلسوزانه بکوشد، فرصت کم‌نظیر استخدام را از فرزندان شایسته‌ی این استان نگیرند، و به آن‌ها اعتماد کنند، طبیعی هست وقتی رقابت کشوری باشد بسیاری از تحصیل‌کردگان جامی مانند و انگیزه‌ی تحصیل برای دیگران نیز از دست خواهد رفت، یک‌زمانی سخن این بود که تحصیل‌کردگان بومی اندک هستند و حال با طرح‌های ظالمانه به دنبال تضییع حقوق این مردم‌اند، نمایندگان محترم مجلس باید به جد پیگیر مطالبه‌ی عمومی مردم استان باشند؛ وگرنه به‌زودی خیل تحصیل‌کردگان نیز به جمع بیکاران می‌پیوندند و چه‌بسا به مشاغل کاذب روی بیاورند، درحالی‌که استان ما در صدر آمار بازماندگان از تحصیل قرارگرفته، با این‌گونه طرح‌ها و ایجاد بی‌انگیزگی در میان دانش آموزان قطعاً آمار افزایش خواهد یافت.


مسئولین محترم به‌جای اینکه در پی علاج دردهای مردم این استان باشند نمک بر زخم‌های عمیق آنان می‌پاشند، در شرایطی که به دلیل هم مرز بودن با کشورهای افغانستان و پاکستان هزینه های گزافی را می پردازیم حذف سهمیه‌ی بومی در استخدام‌ها یعنی سوق دادن انبوهی از جوانان به سمت مشاغل کاذب، قاچاق سوخت و...و یا افتادن در ورطه‌ی اعتیاد و شرارت و ...


مسئولین گرانقدر لطفا به این مطالبه‌ی به حق توجه نموده و نیز تدبیری بیندیشید برای رفع محرومیت ها و هرگاه استان به سطح مطلوب رفاه و امکانات دست پیدا نمود حذف سهمیه‌ی بومی هم بلامانع خواهد بود.

 


* فرهنگی آموزش‌وپرورش
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha