خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5586
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۶
شهرداری تا کی بر مدار بی‌خیالی می‌ماند؟

به نام آب، به کام فاضلاب/ فاضلاب‌های رهاشده‌ای که چهره شهر زابل را کریه کرده‌اند

به نام آب، به کام فاضلاب/ فاضلاب‌های رهاشده‌ای که چهره شهر زابل را کریه کرده‌اند
جوی‌های آبی که در همه‌جا باریکه‌ی برای عبور آب‌های اضافی از خیابان و پیاده‌روها و بعضاً خانه‌هاست در شهر زابل جوی‌هایی برای ریختن انواع آشغال، پسماند میوه‌ها، سطل اشغال مغازه‌ها و از همه بدتر محلی برای ریختن خون و دیگر آلودگی‌های حاصل از کشتار دام‌ها و طیور اعم از مرغ، گاو و گوسفند است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، در بحبوحه‌ی حساس شیوع بیماری کرونا که همه‌ی سازمان‌های بهداشتی و حفظ سلامتی تأکید بر رعایت اصول بهداشتی دارند در شهر زابل اوضاع فرق می‌کند!

بخشی از این مشکلات به خاطر نبودن یا مسدود بودن محل ورود آب از داخل جوی‌ها به سمت فاضلاب شهری، نبود سطل آشغال در سراسر سطح شهر حتی مرکز و نقاط پرتردد شهری، نبود نظارت کافی بر مغازه‌داران و بی‌توجهی به شیوه‌ی کشتار دام‌ها و نبود کشتارگاه صنعتی یا سنتی مکانیزه در شهر است.


این عوامل باعث شده تا جوی‌های آب تبدیل به جوی‌هایی لجن بسته، با بویی بسیار نامطبوع و محلی مناسب برای رشد انواع باکتری و میکروب در این مکان‌ها باشد.


متأسفانه شیوه‌ی مناسبی برای پاک کردن و تمیز کردن این مکان‌ها نیست و بعد از چندین مدت و شاید در سالی دو بار آن‌هم از طریق بیرون انداختن لجن‌ها و مرداب‌ها به خیابان و حتی پیاده‌روها صورت گیرد که این خود باعث پخش بیشتر آلودگی و آلوده کردن فضای بیشتر شهری می‌شود.


سال‌هاست که شاهد و ناظر این صحنه‌هاییم نمی‌خواهید بعد از سال‌ها چاره‌ای بیندیشید؟! کاش شهرداری حداقل در این برهه‌ی حساس فکری برای این وضعیت اسف‌بار برمی‌داشت.

 


گزارش و عکس از فاطمه اربابی خبرنگار اس.بی پرس در زابل
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha