خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5587
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۴۰
در مراسم اولین کمیته علمی اجرایی طرح نماد در سال تحصیلی ١٤٠٠_١٣٩٩ مطرح شد

دانش‌آموزان آسیب‌دیده در «زهک» شناسایی و جهت دریافت خدمات معرفی می‌شوند

دانش‌آموزان آسیب‌دیده در «زهک» شناسایی و جهت دریافت خدمات معرفی می‌شوند
معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش شهرستان «زهک» گفت: دانش‌آموزان آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر در مجموعه آموزش‌وپرورش  شناسایی می‌شوند و سپس به مراکز داخلی و دستگاه‌های عضو ائتلاف جهت دریافت خدمات معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مراسم اولین کمیته علمی اجرایی طرح نماد در سال تحصیلی ١٤٠٠_١٣٩٩ در شهرستان زهک با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو ائتلاف طرح نماد با میزبانی و دعوت قبلی آموزش‌وپرورش شهرستان زهک در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه غلامرضا گنجعلی مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان ضمن خیرمقدم به حاضران در جلسه گزارش جامعی از عملکرد طرح نماد سال گذشته ارائه دادند.


گنجعلی در ادامه ضمن تشکر از مدیران سال گذشته خواستار همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی که عضو ائتلاف طرح نماد هستند شد و خاطرنشان کردند: طرح نماد یا نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان که حدود ٤سال است در شهرستان زهک در حال اجرا است و در ٣سال اول فقط ٦مدرسه تحت پوشش طرح بودند که از سال گذشته تمامی مدارس شهرستان زهک تحت پوشش طرح قرارگرفته‌اند.


مدیر آموزش‌وپرورش زهک گفت: متأسفانه برخی دانش‌آموزان در معرض یک سری خطرات و معضلات قرار دارند از مدیران خواستند حساسیت خاصی در برطرف نمودن این موارد داشته باشند.


حسین نهاری معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش در ادامه بابیان اینکه تبیین اهداف کلی طرح عبارت است از تأمین و ارتقا و استقرار نظام جامع مراقبت که مدرسه محور، خانواده محور و معلم محور است، گفت: دانش‌آموزان آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر در مجموعه آموزش‌وپرورش  شناسایی می‌شوند و سپس به مراکز داخلی و دستگاه‌های عضو ائتلاف جهت دریافت خدمات معرفی می‌شوند.

 


وی بابیان اینکه با اتحاد و همدلی دستگاه‌های ائتلاف در تلاشیم تا آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برسانیم، افزود: یک دانش‌آموز که دچار آسیب اجتماعی می‌شود نحوه مقابله با آسیب برایش متفاوت هست و ممکن است با کمک یک دستگاه اجرایی مشکلش حل شود، در برخی موارد هم از تمامی دستگاه‌های عضو ائتلاف باید کمک خواست تا بتوان مشکل یا آسیب دانش‌آموز حل شود.


نهاری در پایان مثال‌هایی از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان و نحوه‌ی برخورد دستگاه مربوطه با آن مشکل توضیحاتی ارائه داد.


در ادامه جلسه دستگاه‌های عضو ائتلاف طرح نماد ازجمله نیروی انتظامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

 

در پایان جلسه نیز سرابندی معاون فرماندار شهرستان با جمع‌بندی مطالب ارائه‌شده جلسه را به پایان رساند.

 

زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید