خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5612
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۴
در شمال سیستان و بلوچستان

 رتبه ۹ کنکور ریاضی: هیچ کلاس کنکوری نرفتم/ کسب رتبه برتر با تلاش و پشتکار میسر می‌شود

 رتبه ۹ کنکور ریاضی: هیچ کلاس کنکوری نرفتم/ کسب رتبه برتر با تلاش و پشتکار میسر می‌شود
رتبه ۹ رشته ریاضی از زابل مهم‌ترین عامل برای موفقیت در کنکور را تلاش و پشتکار دانست.

به گزارش اس.بی پرس، محمد مهدی حیدری نسب در زابل اظهار داشت: متولد سال 1380 در شهرستان زابل هستم و موفق به کسب رتبه 9 رشته ریاضی کنکور سراسری و رتبه دوم این رشته در منطقه سه کشور شدم.

 

رتبه 9 کنکور ریاضی با بیان اینکه ساعات درس خواندنم متغیر بود، گفت: معمولاً روزی 10 تا 12 ساعت درس می‌خواندم و برخی روزها هم چهار یا پنج ساعت به درس خواندن اختصاص می‌دادم.

 

وی تصریح کرد: اصلی‌ترین و بهترین مشوق و پشتیبان من در این راه پدر و مادرم بودند؛ دستشان را می‌بوسم و خدای متعال را به جهت داشتن چنین پدر و مادری شکر می‌کنم. معلمان و دبیرانم نیز نقش بزرگی در موفقیتم داشتند.

 

حیدری نسب افزود: از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم و سال آخر هم در آزمون‌های آزمایشی شرکت کردم اما هیچ کلاس کنکوری نرفتم.

 

این رتبه برتر کنکور سراسری اظهار داشت: احتمالاً رشته کامپیوتر و یا برق را برای ادامه تحصیل انتخاب خواهم کرد اما هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده‌ام.

 

نفر نهم کنکور سراسری در گروه ریاضی در پاسخ به این سوال آیا در ایام آمادگی برای کنکور تفریح و سرگرمی خاصی داشته، گفت: قبل از شیوع بیماری کرونا با دوستان به سالن ورزشی و فوتبال می‌رفتم و چند ماه آخر منتهی به کنکور نیز بازی و پیام‌رسان‌ها را از گوشی حذف کردم تا با تمرکز بهتری بتوانم درس بخوانم.

 

وی خاطرنشان کرد: توصیه‌ام به کنکوری‌های سال آینده این است که با توکل به خدا، اعتماد به نفس خود را حفظ کنند و با برنامه‌ریزی صحیح خوب درس بخوانند و این نکته را بدانند که رتبه برتر کنکور دست یافتنی است و به شرط تلاش و پشتکار حتماً به اهداف خود می‌رسند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد