خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5613
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۴۰
امام جمعه هیرمند:

طرح ۴۶ هزار هکتار به نفع مردم است/مردم نقص هارا ببینند و مطالبه کنند

طرح ۴۶ هزار هکتار به نفع مردم است/مردم نقص هارا ببینند و مطالبه کنند
امام جمعه هیرمند با اشاره به طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله در هیرمند افزود: این پروژه به شرط اجرای صحیح به نفع مردم منطقه است و آنچه مدیران این پروژه روی کاغذ آورده‌اند عملی شود باعث رشد و شکوفایی منطقه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام ابراهیم گزمه روز یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهارداشت: با بازگشایی بازارچه‌های مرزی منطقه سیستان معاملات خرد و کوچک میان ایران و افغانستان ایجاد می‌شود و مردم دو سوی مرز از می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

 

وی ادامه داد: سرمایه گذاران داخلی با سفر به افغانستان از ظرفیت‌ها و نیازمندی‌های این کشور بازدید کنند تا صادرات براساس نیازمندی‌ها باشد.

 

امام جمعه هیرمند گفت: با فعال شدن شهرک‌های صنعتی منطقه سیستان مطالبات مردم باید به سمت افزایش تولید پیش برود چراکه کشور افغانستان کشوری نیازمند به کالاهای ما است.

 

وی بیان کرد: متاسفانه در مرز میلک مدیریت واحد وجود ندارد و هر سازمانی برای خود تصمیم می‌گیرد در حالیکه باید یک مجموعه تصمیم گیرد و دیگر سازمان‌ها آن را اجرا کنند.

 

حجت الاسلام گزمه حل مساله کم آبی در شهرستان هیرمند را اجرای کامل خط انتقال آب عنوان کرد و گفت: قرارداد خط انتقال آب آشامیدنی به طول ۱۵ کیلومتر با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان از شهر دوستمحمد تا شهر قرقری بسته شده و با اجرای کامل و صحیح این پروژه کمبود آب مناطق شمالی این شهرستان حل می‌شود.

 

وی با اشاره به طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله در هیرمند افزود: این پروژه به شرط اجرای صحیح به نفع مردم منطقه است و آنچه مدیران این پروژه روی کاغذ آورده‌اند عملی شود باعث رشد و شکوفایی منطقه می‌شود.

 

امام جمعه هیرمند بیان کرد: مردم منطقه در مطالبه گری با اطلاعات قوی به دور از توهین مطالبات خود را دنبال کنند و نقص‌های پروژه‌های منطقه را ببینند.

 

وی ادامه داد: اگر از دل روستاهای سیستان مطالبه‌گری آغاز شود و مردم منطقه با تمام اختلاف نظرها دور هم جمع شوند می‌توان به آینده منطقه خوش بین بود.

 

حجت الاسلام شایسته سالاری در جذب نیروی بومی و غیربومی را موثر دانست و تصریح کرد: مدیران برای انتصاب از مسوولان شایسته و جهادی استفاده کنند.

 

وی تاکید کرد: همواره طرفدار حق هستم و در تلاشیم تا وفاق خوبی را در آحاد جامعه ایجاد کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha