خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5616
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۴۵
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی

افزون‌بر ۹۶۵ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران سیستان و بلوچستان پرداخت شد

افزون‌بر ۹۶۵ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران سیستان و بلوچستان پرداخت شد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: بیش‌از ٩۶۵ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران این استان تا کنون پرداخت شده است.

به گزارش اس.بی پرس، امان الله طوقی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان اظهارداشت: ارزش گندم‌های تحویلی کشاورزان سیستان و بلوچستان بیش از یکهزار میلیارد ریال بوده است.

 

او  ادامه داد: کشاورزان سیستان و بلوچستان ۴٠ هزارو ٣٣۴ تن گندم مازاد بر مصرف خود را به ١٢ مرکز خرید در سطح استان تحویل داده‌اند.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: از کل گندم تحویلی کشاورزان استان حدود ٣٨ هزارو ۵٨٠ تن گندم نان و ١٧۵۴ تن گندم بذری است که توسط شرکت غله وخدمات بازرگانی و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خریداری شده است.

 

او با بیان اینکه امسال از سوی دولت هر کیلوگرم گندم ٢۵ هزار ریال از کشاورزان خریداری می‌شود افزود: قیمت خرید گندم در سالجاری نسبت به سال گذشته ۴٣ درصد افزایش یافته است.

 

طوقی ادامه داد: سازمان غله کار خرید گندم را برعهده دارد و هیچ گونه محدودیتی در خرید و یا پرداخت هزینه این محصول راهبردی وجود ندارد.

 

سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره‌گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی و مرکبات دارد.

 

تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.

 

هم‌اینک در بیش‌از ۲۰۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان محصولات زراعی و در ۸۰ هزار هکتار از باغ‌های استان انواع میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha