خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5619
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۳:۱۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان درگفتگو با اس.بی پرس مطرح شد

مظلومیت فرهنگی ما در این حد است که رسانه‌ها صرفاً نیاز به جاده و آب را فریاد می زنند/ کرونا، افسارگسیختگی فضای مجازی را هشدار داد!

مظلومیت فرهنگی ما در این حد است که رسانه‌ها صرفاً نیاز به جاده و آب را فریاد می زنند/ کرونا، افسارگسیختگی فضای مجازی را هشدار داد!
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه نوع انعکاس مسائل مهم است، افزود: مظلومیت فرهنگی ما به این است که رسانه‌های ما بگویند صرفاً نیاز به جاده و آب داریم، درست است این‌ها نیاز استان است، اما در کنار این‌ها اگر کار فرهنگی انجام نشود هیچ فایده‌ای ندارد و اینکه بسیاری افراد روی این استان سرمایه‌گذاری نمی‌کنند این‌ها همه‌شان بحث فرهنگی است؛ چراکه این‌قدر رسانه‌ها این استان را تخریب کرده‌اند.

حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم «افتتاح انجمن سینمای جوانان ایران در زابل» در گفتگو با خبرنگار اس.بی پرس با اشاره به موضوع نقش رسانه در نفوذ فرهنگی اظهار داشت: نفوذ فرهنگی غرب و دشمنان انقلاب و اسلام مبرهن است، آن‌ها دنبال نفوذ و تهاجم اندو برای این کار ابزار هنر و رسانه رادارند.

 

مسگرانی صرفاً شعار دادن در مسائل مختلف را مذموم دانسته و گفت: ما اگر هنرمندانمان به این ابزار مسلح نشوند و به هنر و ابزارشان ایمان نداشته باشند فایده‌ای ندارد.

 

وی افزود: همین نمایندگی انجمن سینمای ایران که در زابل راه‌اندازی شده است ازجمله طرح‌هایی برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی است.

 

مسگرانی تصریح کرد: وقتی ما هنرمندی را تربیت کنیم درحالی‌که با اصول و قواعد دینش هم آشنا باشد می‌تواند تولید محتوا کند؛ می‌تواند حرف بزند و این هنر را معرفی کند و تحت نفوذ و غلبه‌ی فرهنگ دیگری قرار نگیرد یا اگر در مواجه فرهنگ بیرونی قرار می‌گیرد بهترین‌هایش را بتواند انتخاب کند ولی با رویکرد دینی و ملی خودش استفاده نماید.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در خصوص نقش رسانه‌ها در بیان واقعیت‌های استان گفت: هنرمندان و رسانه‌ها خیلی تلاش کردند ‌این کار را انجام دهند اما باید پژوهش شود تا متوجه شد چقدر موفق بوده‌اند.

 

رسانه‌ها میگویند ما فقط به آب و جاده نیازمندیم!

وی با اشاره به اینکه نوع انعکاس مسائل مهم است، افزود: مظلومیت فرهنگی ما به این است که رسانه‌های ما بگویند صرفاً نیاز به جاده و آب داریم، درست است این‌ها نیاز استان است، اما در کنار این‌ها اگر کار فرهنگی انجام نشود هیچ فایده‌ای ندارد و اینکه بسیاری افراد روی این استان سرمایه‌گذاری نمی‌کنند این‌ها همه‌شان بحث فرهنگی است؛ چراکه این‌قدر رسانه‌ها این استان را تخریب کرده‌اند.

 

حسین مسگرانی اظهار داشت: ایجاد نشاط فرهنگی و امیدواری برای اینکه مردم در این منطقه بمانند لازم است و یکی از کارهایی که میتوان در این راستا انجام داد حمایت از تولیدات بومی استان است.

 

رسانه‌ها در حوزه فرهنگ کمتر سرمایه‌گذاری کرده‌اند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: قبول کنید رسانه‌ها در حوزه فرهنگ کمتر سرمایه‌گذاری کردند قبلاً والان می‌طلبد بیشتر سرمایه‌گذاری کنند تا اگر فیلم‌ سینمای تولید می‌شود در استان که فقط جنبه‌های منفی و شرارت را نشان می‌‌دهد چند فیلم‌ها تولید شود که جنبه‌های مثبت فرهنگ استان ازجمله ظرفیت‌های گردشگری، کشاورزی، زیست‌محیطی و حتی دینی را نشان دهد.

 

حسین مسگرانی در پاسخ به این سؤال که برای سامان‌دهی کاربران مجازی استان چه برنامه ایی در پیش دارند اظهار داشت: فضای مجازی قبلاً همین‌طور رهاشده، حالا همین کرونا باعث شد یک تلنگر وارد شود که برای افسارگسیختگی فضای مجازی فکری کنید. 

 

وی با تائید اینکه اصلی‌ترین فضا برای منتشر شدن محتواهای خوب و یا حتی بد همین فضای مجازی است؛ گفت: تنها کاربران استان ما نیستند که این‌گونه اند اما باید مبنایی قرار داده شود تا این موارد هم درست شود و در این راه به کمک فعالین هم نیازمندیم.


 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت