خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5625
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۲۷
فهرست بلند بالای افتخارات سیستان و بلوچستان!

نماد بی‌آبی در کشور!/ وقتی رسانه اصلاح‌طلب بحران بی‌آبی تهران را با سیستان مثال می‌زند

نماد بی‌آبی در کشور!/ وقتی رسانه اصلاح‌طلب بحران بی‌آبی تهران را با سیستان مثال می‌زند
«مشکلات حل نشود تا ۱۰ سال دیگر تهران، سیستان می‌شود» این تیتر رسانه اصلاح‌طلب ایلنا است که برای نشان دادن بزرگی بحران آب پایتخت از سیستان مایه می‌گذارد، سیستانی که با همین شرایط پیش برود به‌غیراز بی‌آبی نماد بحران‌های دیگر نیز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، خبرگزاری ایلنا با انتشار گزارشی از مشکل آب پایتخت به نقل از مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‌ای تهران، نوشت: سرانه تأمین آب در کشور 1376 مترمکعب در سال برای هر نفر است که در تهران این رقم 184 مترمکعب برای هر نفر است، یعنی بعد از سیستان و بلوچستان دومین استان ازنظر کمبود آب و تأمین سرانه هستیم.


حسن رضوی در ادامه گفته است: اگر مشکلات مربوط به مشکلات زیست‌محیطی سد لار حل نشود تا 10 سال دیگر تهران نیز همانند سیستان و بلوچستان خواهد شد و ما کاری به کیفیت آبی که وارد شبکه می‌شود نخواهیم داشت.


اول بودن سیستان و بلوچستان در مشکلات دیگر رکورد زده است

اما سیستان و بلوچستان علاوه بر اینکه در بی‌آبی مقام اول را دارد، مقام نخست ازنظر آلودگی، مقام نخست ازنظر بیکاری، مقام نخست ازنظر فقر، مقام نخست ازنظر قاچاق و ... راه هم در فهرست افتخارات خود دارد، اینکه چرا مسئولین سعی نمی‌کنند یک مقدار از این حجم مقام‌های نخست کم کنند، همواره جای سؤال بوده است؟
 

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha