خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5636
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۳
با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه انجام شد

افتتاح ۱۴۴۷ پروژه عمرانی در سیستان و بلوچستان

افتتاح ۱۴۴۷ پروژه عمرانی در سیستان و بلوچستان
۱۴۴۷ پروژه عمرانی و ۱۲۵ هزار و ۱۰۸ خدمات اجتماعی در سیستان و بلوچستان طی مراسمی با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ، استاندار و سردار کرمی فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق کشور با محوریت دهستان مورتان شهرستان راسک افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار سیستان وبلوچستان در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی دهستان مورتان در شهرستان راسک با اشاره به اینکه محرومیت بخشی از کشور به خاطر رفتار رژیم‌های اسبق بوده است اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی از سوی صاحبان زر و زور و تزویر به نوکری صدام، ایران اسلامی درگیر جنگی تحمیلی شد که به ناچار بیشتر توجه مسوولان و مردم به این جنگ معطوف و از توسعه و پیشرفت بسیاری مناطق غفلت شد.

 

وی افزود: بعد از جنگ، بازسازی مناطق جنگی در دستور کار قرار گرفت اما در شرایط فعلی با وضعیت به وجود آمده نگاه مسوولان نظام، رهبر معظم انقلاب و دولت‌های  مختلف کشور به سمت سیستان و بلوچستان نگاه مثبتی در راستای محرومیت زدایی از این منطقه است.

 

موهبتی با اشاره به اینکه مهم‌ترین زیرساخت‌های محرومیت زدایی  از جمله راه ، دسترسی به آب آشامیدنی و حوزه آموزش و بهداشت مورد توجه جدی قرارگرفته است، ادامه داد: هم اینک ۶۲ درصد بودجه این استان در بخش  آب و راه هزینه شده که از این میزان  ۴۲ درصد در بخش راه و ۲۰ درصد در حوزه آب بوده است. 

 

رییس شورای اداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در منطقه مورتان۷۰ تا ۸۰ روستا وجود دارد افزود: متاسفانه  به جهت نبود دسترسی و راه مناسب بسیاری از خدمات نظام در این منطقه  ارائه نشده به گونه‌ای که اگر برای برق رسانی در کشور و این استان اعتبار در نظر گرفته می‌شد به دلیل نبود راه امکان برق رسانی وجود نداشت.

 

موهبتی با اشاره به اینکه مرز نیاز به دسترسی دارد تاکید کرد: بعد از  استقرار نیروهای مهندسی، این نیروها برای پشتیبانی در امنیت مرز ورود پیدا کردند که در همین راستا یک اقدام  هماهنگ دنبال شد و اثرات آن کمک به محرومیت زدایی بود. 

 

 وی بیان کرد: ساخت مدرسه شبانه روزی، مرکز جامع سلامت  و ۱۰ مدرسه ساخته شده به وسیله گروه ۴۰ مهندسی صاحب الزمان (عج) درآینده این منطقه نقش آفرین و اثر گذار خواهد بود.

 

 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت نیز اقدام‌های ویژه انجام داده بطوریکه اگر این جاده و اقدامات نبود امروز ما نمی توانستیم  طرح ارتقا دهستان به بخش این منطقه را تهیه کنیم چون تبدیل دهستان به بخش به امکانات و الزاماتی نیاز دارد.

 

وی بیان کرد: از مجموعه نیروی زمینی سپاه ، قرارگاه قدس نیروی زمینی در منطقه جنوب شرق ، حوزه مهندسی گروه ۴۰ مهندسی که از خارج استان در این منطقه حضور یافته و چنان با مردم پیوند برقرار کردند که گویی جزو این مردم هستند، تشکر و قدردانی می شود.

 

موهبتی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این ایام  یادآور ایثار و گذشت و فداکاری و اقدامات ارزشمند فرزندان این سرزمین است که ثابت کردند در صورت حمله دشمن ذره‌ای از خاک کشورمان به دست بیگانه نخواهد رسید.

 

 وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در آغاز هفته دفاع مقدس افزود: رهبر معظم انقلاب تبیینی بسیار خوب از دفاع مقدس چه از روزهای آغازین این دفاع ، نقش‌آفرینی آحاد ملت، نیروهای نظامی و نقش رهبر کبیر انقلاب  در موضوع پذیرش قطعنامه ارائه فرمودند و نقشه راهی پیش روی  همه ما گذاشتند.

 

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد اینکه هر کسی در جنگ جای خودش را پیدا کرد، گفت:  معنی و مفهوم بیانات مقام معظم رهبری این است که هر کسی  باید جای خود را پیدا کرده و نقش آفرین باشد.

 

وی بیان کرد: امروز در کنار اقدامات عمرانی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و هم چنین بسیج سازندگی دراین منطقه، کارهای انجام شده در حوزه فرهنگی نیز بی بدیلی بوده و تاریخ این منطقه هرگز این اقدامات را فراموش نخواهد کرد .

 

موهبتی با اشاره به حجم کارهایی که در سیستان و بلوچستان انجام شده است تاکید کرد: در حوزه آموزش و پرورش این استان در سال ۹۲ از سوی خیران ۴ میلیارد تومان و دولت ۲۲ میلیارد تومان و تخصیص  ۴۸ درصد انجام شده بود که بعد از دستور رهبر معظم انقلاب برای محرومیت زدایی هم دستگاه‌های غیرمتولی مثل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج  و هم دستگاه‌های متولی در دولت وظایف خود را دنبال کردند. 

 

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در سال ۹۸ اعتبار دولت در حوزه مدرسه‌سازی استان به ۴۷۴ میلیارد تومان و کمک خیران به ۱۰۸ میلیارد تومان رسید.

 

رییس شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۰۵ هزار مترمربع بنا تحویل آموزش و پرورش می شود ادامه داد: .در سال ۹۶ چهل هزارمترمربع، سال ۹۷ به ۶۰ هزار مترمربع و سال ۹۸  به ۸۵ هزار مترمربع  به بناهای آموزشی اختصاص پیدا کرد.

 

 موهبتی تصریح کرد:  مسوولان با وجود اقدامات انجام شده خود را در برابر آرمان های نظام جمهوری اسلامی و شان مردم شرمنده دانسته و نیازمند تلاش بیشتر هستند و به عبارتی راه رفته شده در مقابل راه پیش رو، ناچیز است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد