خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5650
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خبر داد

شمال سیستان و بلوچستان پایلوت پرورش شاه میگو در ایران

شمال سیستان و بلوچستان پایلوت پرورش شاه میگو در ایران
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در شمال سیستان و بلوچستان ، این منطقه می تواند پایلوت اجرای طرح شاه میگو در ایران باشد.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه در دیدار با معاون آبزی پروری شیلات ایران افزود: در حوزه شیلات سیستان و بلوچستان ظرفیت های با لقوه ای دارد و تنها ظرفیت های چابهار در این بخش نسبت به سایر استان ها بیشتر و بهتر است که در استانهای دیگر نمی توان آنها را دید.

 

وی افزود : در حوزه شمال استان هم در سیستان ظرفیت های خوبی برای پرورش ماهی های آب شیرین وجود دارد و می تواند به اقتصاد کشور در این خصوص کمک کند.

 

وی ادامه داد: شاه میگو یا میگو خرجنگی یکی از گونه هایی است که به دلیل ارزش غذایی بالا مورد تقاضای تعدادی از کشورها است و با توجه به ظرفیت های آبی منطقه سیستان می تواند پایلوت پرورش این گونه در کشور باشد و حتی می تواند بازار کشورهای همسایه را هم به خود اختصاص دهد .

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت:علاوه بر آن پرورش ماهی در قفس هم یکی از طرح هایی است که در استان بررسی شده و نتایج این بررسی ها نشان داده که این طرح هم می تواند اجرای موفقیت آمیزی داشته باشد به همین دلیل سال گذشته اعتبار خوبی برای تحقق این هدف در استان تخصیص یافت.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: در حوزه طرح های خرد از جمله طرح های شیلاتی ارگان های متعددی وارد عمل شده اند و برای رونق و ایجاد اشتغال پایدار در استان با متقاضیان همکاری هایی را داشتند که تعامل در ایجاد استخرهای پرورش ماهی از این دسته اقدامات بود.

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی