خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5666
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۰
امام جمعه زاهدان:

برای بازگرداندن سرمایه‌گذاران بومی به سیستان و بلوچستان تلاش شود

برای بازگرداندن سرمایه‌گذاران بومی به سیستان و بلوچستان تلاش شود
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی برای بازگرداندن سرمایه‌گذاران و تشویق آنان به سرمایه‌گذاری در منطقه تلاش کنند.

به گزارش اس. بی پرس، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی روز شنبه در دیدار با نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان، نصرت‌آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به محرومیت تاریخی در سیستان‌وبلوچستان و اضافه شدن مسائلی از جمله ضعف مدیریت و حتی سو استفاده‌ها و تاکید بر تدوین طرح جامع برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های منطقه اظهارداشت: همه باید در اجرای برنامه‌های این طرح به ‌صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت مشارکت داشته و وضعیت استان را از حالت موجود به مطلوب ارتقا دهیم.

 

امام جمعه زاهدان با اشاره به ضرورت استفاده بهینه از بودجه‌ای که وارد سیستان و بلوچستان می‌شود، بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را مهم دانست و افزود: متأسفانه برخی از سرمایه‌گذاران بومی به بهانه نبود زیرساخت و فضای مناسب سرمایه خود را در دیگر نقاط کشور و حتی خارج از کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند که باید زمینه تسهیل سرمایه‌گذاری را در استان با تأکید بر پروژه‌های اشتغال‌زا، به‌عنوان اولویت دنبال کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی خاطرنشان کرد: ممکن است کسی که به شغل‌های کاذب مثل سوخت‌بری روی می‌آورد احساس کند چاره‌ای ندارد و برای امرار معاش این کار را دنبال کند ولی نکته‌ای غلط که اتفاق می‌افتد این است که این شغل‌ها پس از مدتی به فرهنگ تبدیل می‌شود و آن فرد با توجه به درآمد بیشترِ کار قاچاق و شغل‌های کاذب به دنبال شغلی مثل کشاورزی نخواهد رفت.

 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید برای بازگرداندن سرمایه‌گذاران بومی به استان تلاش کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha