خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5703
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۲
استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت خارجه:

سواحل مکران دروازه ورود به قلب آسیا/ توسعه مرزهای «ریمدان» و «پسابندر» در دستور کار قرار گرفت

سواحل مکران دروازه ورود به قلب آسیا/ توسعه مرزهای «ریمدان» و «پسابندر» در دستور کار قرار گرفت
زیرساخت‌های مرزخاکی ریمدان و مرز آبی پسابندر دشتیاری در دستور کار دولت است و به زودی بسیاری از مشکلات این مرزها برای سهولت در جابجایی کالا و مسافر مرتفع می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت امورخارجه در سفر به جنوب استان با بیان این که سیستان و بلوچستان بین المللی‌ترین استان کشور از نظر ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری و مرزهای خاکی - آبی است، گفت: دولت از هیچ کوششی برای توسعه و آبادانی سیستان و بلوچستان بویژه سواحل مکران دریغ نمی‌کند و با جمع‌بندی مسائل مطرح شده بزودی شاهد توسعه این منطقه خواهیم بود.


سید رسول موسوی با اشاره به اینکه توسعه بازارچه مرزی ریمدان ضروری است و تاثیر شگرفی در اقتصاد محلی دارد، افزود: ایجاد طرح رزاق و بازگشایی مرز برای مرزنشینان سوخت‌بر به صورت قانونی از خواسته‌های مردم است که مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت.


استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: آماده سازی زیرساخت‌های مرزخاکی ریمدان و مرز آبی پسابندر دشتیاری در دستور کار دولت است و به زودی بسیاری از مشکلات این مرزها برای سهولت در جابجایی کالا و مسافر مرتفع می‌شود.


احمدعلی موهبتی با اشاره به اینکه روستاهای ساحلی پسابندر و بریس در آینده‌ای نزدیک به شهر ارتقا پیدا و به امکانات شهری تجهیز و شهرداری در آنها مستقر خواهد شد، افزود: با این اقدامات آرزوهای دیرینه مردم سواحل مکران محقق خواهد شد.


وی گفت: راه‌های منتهی به مرز ریمدان و پسابندر، امکانات رفاهی و سایر زیرساخت‌ها در حال مطالعه و انجام است و با توسعه این مناطق شاهد اشتغال و توسعه خواهیم بود.


مدیر بازارچه های مرزی ریمدان و پسابندر دشتیاری نیز افزود: در سال‌های اخیر بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های بازارچه مرزی ریمدان در حال هزینه است تا شاهد رونق در ترانزیت، حمل و نقل کالا و جابجایی مسافر باشیم.


عبدالسلیم هوت گفت: مرز ریمدان و پسابندر بهترین نقطه برای صادرات و واردات میوه، موادغذایی، مصالح ساختمانی، دام زنده و فروش سوخت و جابجایی کالا با کشور پاکستان و کشورهای حوزه خلیج فارس است.
 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha