خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5706
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۶:۵۳
در نشست مشترکی انجام شد

بررسی ابعاد راه‌اندازی دانشکده ادیان و مذاهب در دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان

بررسی ابعاد راه‌اندازی دانشکده ادیان و مذاهب در دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان
در نشست مشترکی بین نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب کشور، ابعاد راه‌اندازی دانشکده ادیان و مذاهب در دانشگاه‌های سیستان‌وبلوچستان و آزاد زاهدان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب کشور با اشاره به گفتگوهای گذشته مبنی بر افزایش ارتباطات علمی و تبادل تجربیات سیستان‌وبلوچستان با مرکز کشور، اظهار داشت: لازمه این امر، فعالیت مراکز موفق علمی در استان است که نفع آن هم برای مردم استان و هم برای مراکز علمی است تا مخاطبان خود را شناسایی و به خوبی به‌کارگیری کنند.

 

امام جمعه زاهدان با اشاره به دیدگاه مثبت رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب مبنی بر همکاری و مشارکت این مجموعه علمی با دانشگاه‌های سیستان‌وبلوچستان و آزاد زاهدان، عنوان داشت: در همین راستا گفتگوهایی با رؤسای دانشگاه‌ها صورت گرفته که با استقبال آنها روبرو شد و حاضر به همکاری بودند که پیشنهاد می‌شود تا ضمن بازدید از هر دو مجموعه تفاهم‌نامه‌ای با قید تعهدات طرفین امضا شود.

 

آیت‌الله مصطفی محامی با اشاره به تاثیر این اقدام در رشد سیستان‌وبلوچستان، عنوان داشت: یکی از نکات مهم در استان ایجاد زمینه‌ای برای تحصیل و رشد علمی شیعه و اهل سنت متناسب با نیاز منطقه است.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت گفت: اگر بتوانیم استعدادهای خوب را شناسایی و در یک محیط مناسب از حیث آموزش و هم‌چنین پرورش، تربیت و بینش روی آنها کار کنیم به هدف مهم کادرسازی برای نظام دست یافته‌ایم.

 

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب کشور با اشاره به جهش‌های رو به پیشرفت در سیستان‌وبلوچستان، عنوان داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سعی داریم با همکاری و تعامل مراکز علمی، طی تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه ادیان و مذاهب و دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان و آزاد اسلامی واحد زاهدان، دانشکده ادیان و مذاهب را در این دو دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه‌اندازی کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت