خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5710
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۵
این مرثیه ادامه‌دار است

واکنش کارشناس طرح 46 هزار هکتاری: خود کشاورزان اجازه ندادند حوضچه‌ها در زمین شان قرار گیرد (ویدئو)

واکنش کارشناس طرح 46 هزار هکتاری: خود کشاورزان اجازه ندادند حوضچه‌ها در زمین شان قرار گیرد (ویدئو)
یکی از کارشناسان طرح 46 هزار هکتاری در واکنش به ویدئوی منتشرشده مبنی بر گلایه کشاورزان به محل حوضچه‌ها، گفت: آن‌ها به دلیل اینکه از طرح‌های گذشته خاطره‌ی خوبی نداشتند، اجازه نمی‌دادند حوضچه در زمین شان قرار گیرد، حالا که می‌بینند آب آمده و آنکه حوضچه در زمینش است سود بیشتری می‌کند، گلایه دارند که چرا ما حوضچه نداریم!

در قسمت اول سری کلیپ‌های «بیان مشکلات طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان از زبان کشاورزان» کشاورزان روستای کربلایی قربان، از قرار گرفتن حوضچه‌های این طرح در زمین‌هایی که شوره‌زار است و صاحبی ندارند گلایه داشتند.

 

یکی از کارشناسان این طرح در واکنش به ویدئوی منتشرشده به خبرنگار اس.بی پرس اظهار داشت: قرار دادن حوضچه‌ها بر اساس نقشه صورت گرفته است و ما برای محل قرار گرفتن حوضچه با کشاورزان مشورت کرده‌ایم و اسنادش موجود است که به امضای افراد قرارگرفته است.

 

وی افزود: ما حوضچه‌ها را معمولاً در همان محلی که کشاورز گفته است که می‌خواهد از زمین بهره‌برداری کند، قرار می‌دهیم.


این کارشناس با ابراز ناراحتی از اینکه طرح‌های قبلی که برای کشاورزان ناقص اجراشده یا ضرر رسانده است، مانع اعتماد آن‌ها به این طرح‌شده، گفت: زمانی که ما برای تعیین محل حوضچه با کشاورزان مشورت می‌کردیم، آن‌ها به دلیل اینکه از طرح‌های گذشته خاطره‌ی خوبی نداشتند، اجازه نمی‌دادند حوضچه در زمین شان قرار گیرد، حالا که می‌بینند آب آمده و آنکه حوضچه در زمینش است سود بیشتری می‌کند، گلایه دارند که چرا ما حوضچه نداریم!


گفتنی است این تنها مشکل بیان‌شده توسط کشاورزان نیست و حالا در قسمت دوم این کلیپ‌ها، کشاورزان روستای فیروزه‌ای از حوضچه‌هایی می‌گویند که قطره‌ای آب در آن‌ها جاری نشده است.


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha