خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5711
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۷
مدیر کل راهداری سیستان و بلوچستان:

افزون بر 2 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان جابه‌جا شد/ فرآورده‌های نفتی و سیمان عمده کالاهای حمل شده

افزون بر 2 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان جابه‌جا شد/ فرآورده‌های نفتی و سیمان عمده کالاهای حمل شده
ایوب کرد مدیر کل راهداری سیستان و بلوچستان گفت: 2 میلیون و 269 هزار و 499 تن کالا با 140 هزار و 803 سفر باری در 6 ماه نخست جاری توسط ناوگان باری در این استان حمل شده است.

به گزارش اس. بی پرس، ایوب کرد، مدیر کل راهدار و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه 58 شرکت حمل ‌و نقل داخلی شمال استان کالاهای این مدت را جابجا کرده‌اند، افزود: فرآورده های نفتی، سیمان و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده در این مدت را تشکیل می دهند.

 

وی ادامه داد: یک میلیون و 898 هزار و 687 تن کالا در این مدت به مقصد درون استانی و 370 هزار و 812 تن به خارج استان حمل شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا با تلاش فعالان عرصه حمل کالا در استان، تاکنون خللی در جابجایی کالاهای مصرفی و اساسی مردم به وجود نیامده است.

 

به گفته این مقام مسئول، 321 فقره کارت هوشمند رانندگان و 142 فقره کارت هوشمند ناوگان باری در 6 ماه نخست سال جاری صادر شده است که صدور کارت هوشمند ناوگان منوط به ارائه درخواست کتبی یا الکترونیکی مالک ناوگان، ارائه اصل و تصویر صفحه نخست شناسنامه و کارت ملی مالک ناوگان، ارایه اصل و تصویر سند رسمی مالکیت، برگ معاینه فنی مجاز و معتبر، کارت مشخصات وسیله نقلیه و تکمیل فرم مشخصات وسیله نقلیه حسب نوع ناوگان موتوری، بیمه نامه شخص ثالث معتبر و همچنین ارائه تعهد نامه موضوع ماده 3 دستور العمل است.

 

کرد در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر  58 شرکت حمل و نقل داخلی فعال کالا ، 3 پایانه بار، 2 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و 2 انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالای تحت پوشش این اداره کل فعالیت می کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha