خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5720
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۱۸
مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه؛

خرمای ارگانیک منطقه مرزی میرجاوه در بازار

خرمای ارگانیک منطقه مرزی میرجاوه در بازار
برداشت خرمای ارگانیک از نخلستان ‌های شهرستان مرزی میرجاوه آغازشد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه گفت: با رسیدن فصل پاییز کشاورزان شهرستان میرجاوه مشغول آخرین برداشت های خرمای خود از نخلستان های این شهرستان شدند.

 

کهرازهی افزود: از سه هزار هکتار اراضی باغی این شهرستان ۲۲۰۰هکتار آن زیرکشت خرماست که بیشترین سطح آن در بخش مرزی ریگ ملک است.


وی افزود: بیش از ۱۰ نوع خرما در هزار و دویست هکتار نخلستان بارور میرجاوه تولید می شود که مهمترین آنها مضافتی، ربی، کبکاب، زاهدی و پیارم است.

 

کهرازهی با بیان اینکه برداشت خرما در بخش مرزی ریگ ملک تا پایان مهر ادامه دارد ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ۷۰۰۰هزار تُن خرما از نخلستانهای شهرستان میرجاوه برداشت و روانه بازار مصرف شود.

 


وی با بیان این که خرمای میرجاوه بصورت ارگانیک تولید می شود گفت: به طور میانگین از هر هکتار هفت تن خرما برداشت و روانه بازارمصرف می شود.


به گفته مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه، محصول خرمای این شهرستان علاوه بر عرضه به بازارهای استان و استان های همجوار به کشورهای پاکستان و افغانستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز صادر می‌شود.


کهرازهی با تاکید بر اینکه نخلداران شهرستان میرجاوه در فروش محصول خود عجله نکنند افزود: سردخانه ۱۴۰۰تُنی در خود شهرستان و سردخانه های تعاونی روستایی آمادگی پذیرش محصول خرمای کشاورزان است.

 

۱۵۰۰نفر در فصل برداشت خرما در میرجاوه به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به برداشت این محصول هستند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد