خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5724
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۵۵
از شهر سوخته تا چابهار؛

بانوی جهانگرد ایرانی در جاده صلح۲۰۲۰

بانوی جهانگرد ایرانی در جاده صلح۲۰۲۰
اولین بانوی جهانگرد ایرانی با عنوان سفیر صلح و با شعار عشق، دوستی و صلح جهانی از شهر سوخته تا چابهار را پیاده روی خواهد کرد.

به گزارش اس. بی پرس، جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این مطلب گفت: از آنجایی که شهر سوخته با توجه به اسناد موجود تنها تمدنی بشمار می رود که مردم ان صلح طلب بوده و هیچ گونه نشانه ای از جنگ و درگیری در آن منطقه مشاهده نشده است، سفیر صلح و دوستی این پیام را به همه مردم و جهانیان اعلام خواهد کرد.

 

وی همچنین به جاذبه های طبیعی و تاریخی استانمان اشاره کرد و گفت: با توجه به تنوع جاذبه های طبیعی و تاریخی استان سیستان و بلوچستان این حرکت پیامی است تا همه گردشگران داخلی و خارجی از مکانها و جاذبه های استان مطلع شوند.

 

همچنین خانم پوپه مهدوی نادر سفیر صلح و دوستی کشورمان گفت: این پروژه با نام جاده صلح2020 بعنوان اولین پروژه در جهان شناخته میشود که یک جاده صلح ترسیم شده و سفر به سراسر جهان انجام خواهد گرفت.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه ثبت قدمهای برداشته شده توسط جی پی اس انجام خواهد گرفت افزود: این قدم ها برای کمک به مناطق محروم سیستان و بلوچستان و جهان است.

 

مهدوی نادر افزود: هر قدم با مبلغ 50هزار تومان به خیرین فروخته خواهد شد و درآمد حاصل از آن صرف روستاها و مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد.

 

وی معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی و امنیت پایدار استان را از دیگر اهداف طرح خود عنوان کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha