خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5726
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۰۸
روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد؛

آغاز تفاهم‌نامه معاونت هنری و استان‌ها با سیستان و بلوچستان

آغاز تفاهم‌نامه معاونت هنری و استان‌ها با سیستان و بلوچستان
نخستین تفاهم‌نامه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استان‌ها، با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان انجام شد.

به گزارش اس. بی پرس، به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فصل انعقاد تفاهم‌نامه‌های معاونت امور هنری با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در سال ۹۹ برای حمایت از هنر در استان‌ها با امضای تفاهم‌نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان آغاز شد و در روزهای آینده تفاهم‌نامه‌های دیگر استان‌ها امضا می‌شود.

 

این تفاهم‌نامه با حضور سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری و حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان امضا شد.

 

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری در این جلسه گفت: یکی از مواردی که در استان‌ها می‌تواند مورد توجه قرار گیرد توجه به رویکردهای آمایشی است و ضرورت دارد استعدادها و ظرفیت‌های هنری که در حوزه‌ها و رشته‌های هنری در استان‌ها وجود دارد، مورد توجه قرار گیرد و متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و ضرورت‌ها به هنر در استان‌ها پرداخت شود.

 

حسینی ادامه داد: بخشی از حمایت‌ از استان‌ها، حمایت از جشنواره‌هاست و متأسفانه جشنواره‌ها بیشترین اعتبار و بودجه هنر را صرف می‌کنند و تعداد جشنواره‌های هنری نیز در کشور زیاد است. بنابراین لازم است همین بودجه محدود، طوری هزینه شود که آثار ماندگاری داشته باشد. می‌توان در بعضی از رویدادها تجدید نظر کرد و به جای بعضی از جشنواره‌ها در استان‌ها یک برنامه و فعایلت مؤثرتری انجام داد و با بازنگری در رویدادهای فانی و فصلی و با رویکرد آمایشی، بودجه محدود هنر را دقیق‌تر برای کارهای ضروریتر و مؤثرتر هزینه کرد.

 

حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت امور هنری نیز در این جلسه گفت: امسال با نظر ادارات کل تخصصی معاونت امور هنری، برنامه‌های حمایت معاونت از فعالیت‌های هنری استان‌ها مدون شد و حدود ۱۲میلیاد تومان در سال جاری از فعالیت‌های استانی در قالب تفاهم‌نام حمایت خواهد شد. 

 

نخستین تفاهم‌نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد استانی سیستان و بلوچستان با حضور مدیران امضا می‌شود و تفاهم نامه با دیگر استان‌ها نیز در روزهای آینده منعقد می شود.

 

در امضای تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان مدیران کل هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری و مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امورهنری حضور داشتند.

 

 

انتهای پیام /

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد