خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5739
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۱۲
با رای نمایندگان؛

مجلس با کلیات طرح «تامین کالاهای اساسی» موافقت کرد

مجلس با کلیات طرح «تامین کالاهای اساسی» موافقت کرد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با کلیات طرح تامین کالاهای اساسی موافقت کردند.

به گزارش اس.بی پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۲۱۳ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن با کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی موافقت کردند.

 

طرح تأمین کالاهای اساسی از نظر اعتبار مشکلی ندارد

محمدمهدی مفتح درباره این طرح، گفت: در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی کشور به دلیل جنگ ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، نامناسب است و مردم با مشکلاتی چون افزایش سرسام آور قیمت‌ها مواجه هستند.

 

وی با بیان اینکه مطابق با این طرح قرار است که کالاهای اساسی با قیمت معقول در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: مجلس تاکنون جلسات متعددی با حضور کارشناسان مختلف برای بررسی طرح تأمین کالاهای اساسی برگزار کرده است.

 

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: طرح تأمین کالاهای اساسی از نظر اعتبار مشکلی ندارد و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه کاملاً به این مسئله توجه داشتند که منابعی را در نظر نگیرند که تورم‌زا باشد.

 

مفتح اظهار داشت: افراد مشمول طرح تأمین کالاهای اساسی حدود ۶۰ میلیون نفر هستند که این افراد شناسایی شده‌اند و بعد از تصویب و اجرای قانون نیاز به بررسی و شناسایی مجدد نیست.

 

وی بیان کرد: در کل حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن برای تأمین کالاهای اساسی، ۱۰ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، لشکری و کشوری و ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برای کمک به اجرای طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha