خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5766
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛

جذب ۱۵ میلیاردی تسهیلات کرونایی به واحدهای سیستان و بلوچستان

جذب ۱۵ میلیاردی تسهیلات کرونایی به واحدهای سیستان و بلوچستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سهم استان از تسهیلات کرونا ۵۰۰ میلیارد تومان تعریف شده که از این میان ۱۵ میلیارد تومان آن تا کنون جذب شده است.

 به گزارش اس. بی پرس، ماندانا زنگنه در کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بسیاری از واحدها و افرادی که در سامانه «کارا» متقاضی دریافت تسهیلات کرونایی بودند هنوز این تسهیلات را دریافت نکرده‌اند افزود: روند پرداخت تسهیلات کرونای واحدهای آسیب دیده تا پیش از اتمام موعد پرداخت باید تسریع شود.

 

وی ادامه داد:در ماه‌های گذشته به دلیل ویروس کرونا بسیاری از کسب‌و کارها غیرفعال یا نیمه‌فعال شدند و در نتیجه آسیب‌هایی به آنان وارد شد که برای بهبود وضعیت واحدها و افراد آسیب‌دیده تسهیلات کرونا در نظر گرفته شد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دریافت تسهیلات کرونا تا پایان مهر تمدید شده افزود: به احتمال زیاد برخی از متقاضیان دریافت تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا در جریان تمدید مدت زمان آن نیستند و یا اطلاعات خود را در سامانه اشتباه ثبت کرده‌اند بنابراین تا پیش از اتمام زمان اعلام شده دستگاه‌ها باید اطلاعات افراد ثبت شده را جمع‌آوری و در تماسی ضمن اطلاع رسانی به متقاضیان شرایط دریافت تسهیلات را برای آنان فراهم کنند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: طبق آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه «کارا» پس از اعلام دریافت تسهیلات تاکنون چهار هزار و ۲۸۷ پرونده با میزان اشتغال پنج هزار و ۲۷۳ نفر برای دریافت تسهیلات ثبت شده که از این تعداد برای ۱۷۴۶پرونده تشکیل و میزان اشتغال ۲۰۰۰ نفر در مجموع مبلغ ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

 

مهرداد جهاندیده افزود: از میان ۱۰ بانک عامل فعال در سیستان و بلوچستان بانک سپه با پرداخت چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و بانک‌های تجارت و ملت هرکدام با سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بیشترین پرداخت تسهیلات کرونا را به متقاضیان داشته‌اند که پرونده‌های خویش فرمایی با ۱۳۹ مورد، مشاغل رسمی دارای بیمه با ۹۳۸ مورد و مشاغل غیررسمی یا غیر بیمه با ۶۶۹ مورد بیشترین موارد پرداخت شده بودند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی