خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5769
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۰۵
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی:

حرکت نخستین بانوی جهانگرد ایرانی از شهر سوخته آغاز شد

حرکت نخستین بانوی جهانگرد ایرانی از شهر سوخته آغاز شد
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین بانوی جهانگرد ایرانی با حضور در این استان سفر خود را به دور دنیا از شهر سوخته با شعار «عشق، دوستی و صلح جهانی» آغاز کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی میرحسینی روز چهارشنبه اظهارداشت: نخستین بانوی جهانگرد ایرانی روز دوشنبه حرکت خود را از شهر سوخته به عنوان نماد شهر صلح  آغاز کرد و در مسیر خود از منطقه لوت گذر کرده و امروز به منطقه تفتان(شهرستان خاش) و در روزهای آینده از ایرانشهر و چابهار عبور خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: پوپه مهدوی نادر اولین زن جهانگرد ایرانی و جهان اسلام است که در گذشته با دوچرخه و هم‌اینک با پای پیاده مسیر دور دنیا را می‌پیماید.

 

معاون‌ گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: از سوی بعضی از افراد قدم‌های این بانو خریداری شده که قرار است صرف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم شود.

 

وی افزود: گردشگری تاثیر زیادی در صلح،دوستی و آرامش جهانی دارد و سفر و گردشگری به عنوان اولین صنعت صلح جهانی بدنبال ارتقا و حمایت از این باور است که هر گردشگر سفیر صلح باشد.

 

میرحسینی خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین صنعت جهان یعنی گردشگری، مسوولیتی برای ایفای نقش برعهده دارد و باید در خدمت اهدافی برتر یعنی مشارکت وسیع تر صنعت در خدمت به جامعه قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: حرکت مهم بانوی ایرانی نشانگر وجود روح صلح و دوستی در این جامعه است که تبلور عینی آن را در پنج هزار سال قبل در نخستین تمدن شهرنشینی جهان شهرسوخته با نقش‌آفرینی بانوان را می‌توان مشاهده کرد.

 

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در پایان گفت: این حرکت نوعی دعوت از جامعه جهانی برای سفر به ایران و این استان به عنوان نماد صلح و دوستی جهانی است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد