خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5778
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۳۸
توسعه استراتژیک در بزرگ‌ترین بندر ایران

بندر چابهار ‌‌آماده پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ کانتینری شد

بندر چابهار ‌‌آماده پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ کانتینری شد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توسعه مطلوب زیرساخت‌های بندر «شهید بهشتی» چابهار، عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی افزایش یافته است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد راستاد در جریان سفر به سیستان و بلوچستان و بازدید از بندر «شهیدبهشتی» چابهار اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب بندر چابهار و زیرساخت‌هایی که در این بندر فراهم شده، امیدواریم این بندر بتواند نقش پررنگ‌تر و مثبت‌تری در حمل‌ و نقل دریایی کشور به ویژه ترانزیت کالا بین کشورهای حاشیه اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان داشته باشد.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: شرایط و موقعیت بندر چابهار به گونه‌ای است که توانسته نقش خود را در زنجیره حمل‌ونقل دریایی کشور و توسعه ترانزیت ایفا کند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در بندر چابهار؛ عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی شامل کالاهای اساسی و کانتینری، افزایش قابل توجهی داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه طرح‌های توسعه‌ای به خوبی در بندر چابهار پیش می‌رود، گفت: ترمینال کانتینری این بندر، به طور کامل تجهیز شده و آماده پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ کانتینری است. 

 

راستاد با اشاره به استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار، افزود: تعدادی پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار آغاز شده که خوشبختانه با سرعت خوبی در حال انجام است. 

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه روند پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای در بندر شهیدبهشتی چابهار؛ راضی کننده است، خاطرنشان کرد: با توجه به بسته‌های حمایتی پیش‌بینی شده، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز در این بندر در حال تقویت است و نیازهایی که برای تأسیسات روبنایی و تجهیزات تکمیلی بندر چابهار وجود دارد، توسط بخش خصوصی تأمین خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد