خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5779
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۴۱
در دیدار با مشاور فرماندهی کل قوا؛

استاندار سیستان و بلوچستان بر تسریع ساخت فرودگاه چابهار تاکید کرد

استاندار سیستان و بلوچستان بر تسریع ساخت فرودگاه چابهار تاکید کرد
سائل مربوط به فرودگاه چابهار و توسعه سواحل مکران در دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش اس.بی پرس، مسائل مربوط به فرودگاه چابهار و توسعه سواحل مکران در دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با حسین دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر ساخت این فرودگاه تاکید شد.

 

احمدعلی موهبتی در دیدار خود با سردار دهقان اظهار داشت: با توجه به تأیید و حمایت مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از ایده ساخت فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار در مراحل اولیه پی گیری اخذ مجوز، آن را راهگشا و موجب ایجاد تفاهم دست اندرکاران و صدور مجوز فرودگاه دانست و از رویکرد توسعه گر و علمی و تخصصی و توجه مناسب سردار دهقان به توسعه سواحل مکران قدردانی کرد.

 

وی با اشاره به سرعت عمل و پیشرفت شتابان کار احداث فرودگاه چابهار، افزود: برنامه ریزی این است که فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار تا پیش از پایان این دولت به بهره برداری برسد و با روند فعلی پیشرفت فیزیکی پروژه، اگر بازدارندگی نباشد امیدواریم حتی تا پایان سال پرواز در این فرودگاه انجام شود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات پیش آمده در مسیر ساخت فرودگاه از سوی پایگاه دهم شکاری و نیز تعطیلی فرودگاه کنارک در مقطعی در اواخر ماه گذشته و ایجاد مشکل برای مردم، سرمایه گذاران، مسافران و گردشگران، رفتارهای اخیر را غیر متعارف و خلاف مصالح کشور و توسعه منطقه توصیف کرد و با توجه به نشست‌های برگزار شده در سطوح مختلف با مدیران اجرایی و نظامی از دکتر دهقان خواست با توجه به اشراف و آگاهی نسبت به سوابق موضوع، در جهت ایجاد تفاهم و رفع موانع مساعدت کند.

 

وی با اعلام استقبال سیستان و بلوچستان از سرمایه‌گذاری‌های هدفمند، مطالعه شده و با برنامه، افزود: با توجه به فعال شدن دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران و استقرار در چابهار و نیز راه اندازی پنجره واحد با حضور نمایندگان ۱۷ دستگاه اجرایی، بررسی و مجوزهای لازم در کمترین زمان صادر می‌شود.

 

موهبتی با تاکید بر استفاده بهینه از منابع و سرمایه‌ها بر ضرورت ارائه مطالعات طرح و توجیه علمی و فنی پروژه و سرمایه گذاری ها گفت: مطالعات و طرح جامع سرمایه گذاری‌ها، چگونگی کاربری زمین‌ها و جانمایی پروژه و اطلاعات و مستندات لازم ارائه تا بررسی و در صورت تأیید موافقت‌ها و مجوز لازم صادر شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید