خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5782
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۱۸
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی خبرداد

بازگشت به زندگی دوباره مرد ۳۸ ساله در زابل

بازگشت به زندگی دوباره مرد ۳۸ ساله در زابل
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی زابل گفت: مرد ۳۸ ساله که دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود با تلاش کارشناسان اورژانس ۱۱۵ زابل به زندگی برگشت.

به گزارش اس.بی پرس، رفعت مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی زابل گفت: مقارن با ساعت ۱۶:۵۹ امروز در پی تماس با شماره ۱۱۵ و درخواست آمبولانس به آدرس شهرستان زابل خیابان هامون مبنی بر کاهش سطح هوشیاری اقای ۳۸ ساله بلافاصله تیم امدادی از پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری یک زابل به محل اعزام شد.

 

او افزود: پس از اعزام آمبولانس کارشناس مرکز پیام اورژانس فورا تلفن معکوس را با مدد جو برقرار میکند و وی را به آرامش دعوت میکند و از او میخواهد تا رسیدن تکنسین‌های اعزامی اقدامات درمانی را برای بیمار انجام دهد.

 

رفعت ادامه داد: تیم امدادی اورژانس ۱۱۵ در مدت زمان کمتر از ۴دقیقه بر بالین بیمار حاضر شدند، در معاینه اولیه مشخص شد بیمار دچار ایست قلبی تنفسی شده و فاقد علایم حیاتی گردیده است، بلافاصله اقدامات درمانی اولیه و عملیات احیا قلبی و ریوی را برا بیمار شروع میکنند و پس از پنج دقیقه تلاش مداوم تکنسین‌های اورژانس، علایم حیاتی بیمار برمی گردد.

 

متعاقب اقدامات انجام شده بیمار سریعا" به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل و تارسیدن به بیمارستان تحت مراقبت‌های ویژه تیم امدادی (تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی آقایان پهلوانی و سرگزی) قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha