خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5798
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۵:۲۲
معاون اداره کل میراث فرهنگی استان خیر داد؛

پتانسیل سیستان و بلوچستان در جذب 10 میلیون توریست به کشور/ بهشت باستان شناسی ایران مقصد جدید گردشگران می شود

پتانسیل سیستان و بلوچستان در جذب 10 میلیون توریست به کشور/ بهشت باستان شناسی ایران مقصد جدید گردشگران می شود
مجتبی میرحسینی گفت: سیستان و بلوچستان در آغاز قرن جدید شمسی یکی از مقاصد محبوب گردشگران داخلی و خارجی در ایران خواهد بود و می توان با همکاری کشورهای همسایه 10 میلیون گردشگر از طریق این استان وارد ایران و بازارهای کشور کرد.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی میرحسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بیان کرد: سیستان و بلوچستان در آغاز قرن جدید شمسی یکی از مقاصد محبوب گردشگران داخلی و خارجی در ایران خواهد بود.

 

وی ادامه داد: در سال های گذشته و قبل از شیوع کرونا ما فقط از ظرفیت گردشگری کشور پاکستان امکان جذب بیش از پنج میلیون گردشگر را داشتیم.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بیان کرد: با فعال کردن مرزهای سیستان و بلوچستان و تعامل مردمان ما با کشورهای همسایه می توان از طریق گردشگری به دخالت بیگانه ها در این کشورها پایان داد.

 

میرحسینی اضافه کرد: می توان از این  طریق تورهایی با افغانستان و پاکستان، ایران- پاکستان- هندوستان، ایران- پاکستان- چین برگزار و برای جذب گردشگر از طریق دریا و حاشیه اقیانوس به سیستان و بلوچستان برنامه ریزی کرد و سیاست ها و برنامه ریزی ها به گونه ای پیش رود که این تعامل صورت گیرد.

 

وی اظهار کرد: اگر در این زمینه به درستی برنامه ریزی شود می توان با همکاری کشورهای همسایه 10 میلیون گردشگر از طریق سیستان و بلوچستان وارد ایران و بازارهای آن کرد.
 

 

550 هزار بازدید مجازی در 6 ماه

میرحسینی اظهار کرد: امسال با شیوع کرونا و کاهش سفرها، برنامه ریزی ها در جهت گسترش گردشگری مجازی بود، بر این اساس در 6 ماهه اول حدود ۵۵۰ هزار بازدید کننده از ظرفیت‌های مختلف سیستان و بلوچستان به صورت مجازی بازدید کردند.

 

وی ادامه داد: سایت های گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی و دیگر شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و ... بسترهایی است که جاذبه های گردشگری سیستان و بلوچستان را به صورت مجازی معرفی می کند.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هرچه بیشتر در زمینه معرفی آثار باستانی کار شود به همان اندازه می توانیم در سیستان و بلوچستان سرمایه گذار جذب کنیم و نگاه‌ها را به سیستان و بلوچستان تغییر دهیم.

 

 

درآمد 175 میلیارد تومانی گردشگری در سیستان و بلوچستان

وی درباره درآمد استان از گردشگری اظهار کرد: حساب های اقماری گردشگری هنوز در ایران اجرا نشده است و نمی توان آمار دقیق آن را ارائه داد.

 

میرحسینی گفت: اما با توجه به اینکه به طور میانگین در سال حدود ۳۵۰ هزار گردشگر خارجی شامل گردشگران زیارتی و اروپایی وارد سیستان و بلوچستان می شوند حدود ۱۷۵ میلیارد تومان درآمد حاصل حضور گردشگران خارجی در سیستان و بلوچستان خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد