خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5802
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۹
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان:

خسارت بیش از60 میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان

خسارت بیش از60 میلیارد ریالی سرقت تجهیزات ایمنی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: سرقت انواع تجهیزات ایمنی جاده ای در 6 ماه نخست امسال در این استان افزون بر 60 میلیارد ریال خسارت برجا گذاشت.

ایوب کرد در گفتگو با خبر نگار اس.بی پرس، اظهار کرد: سرقت علائم ایمنی و تابلوهای هشدار دهنده هزینه سنگینی را برای ایمن سازی مجدد به این اداره کل تحمیل می کند.

 

وی اظهار داشت: نصب تابلوها و علائم هشدار دهنده در جاده‌ها یکی از وظایف راهداران است که متاسفانه در هر ماه آمار قابل توجهی از این علامت‌ها همچون چراغ‌های چشمک زن سولار با تمام متعلقات، چشم گربه ای، بشکه های ایمنی، صفحات گاردریل و تابلوهای هشدار دهنده به سرقت می‌رود.

 

 وی ادامه داد: با توجه به اینکه نبود تابلوهای مسیرنما و هشدار دهنده در جاده‌ها رانندگان را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و بعضا باعث بروز حوادث رانندگی می شود این اداره کل سریعا اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در محورهای مواصلاتی زیرپوشش می کند. 

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: پیگیری های زیادی به ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی در جاده ها و تبعات نبود تابلوهای هشدار دهنده توسط این اداره کل تاکنون انجام شده است تا شاهد کاهش این اقدام نامناسب در جامعه باشیم.

 

 وی ادامه داد: همچنین تعدادی از سارقان علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان با همکاری نیروی انتظامی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

 

 کرد گفت: کاربران جاده و همچنین شهروندان گرامی در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده ای مراتب را به سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی 141 اطلاع دهند تا در کوتاه زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی