خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5804
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۳
نهضت پلاک کوبی دام در استان ادامه دارد

تداوم پلاک کوبی دام در استان سیستان و بلوچستان

تداوم پلاک کوبی دام در استان سیستان و بلوچستان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: طرح هویت دار کردن دام بومی جهت شناسایی، ثبت وکنترل دام های بومی همزمان با سطح کشور در این استان، نیز انجام می‌شود.

غلامرضا سرگزی امروز در گفت و گو با اس.بی پرس،  اظهار کرد: از آنجائیکه دام های بومی سرمایه ملی کشور هستند و نقش کلیدی در بقای انسان، حفاظت محیط زیست وبهره مندی از تطابق پذیری با هدف تولید گوشت قرمز وشیر خام دارند،طرح هویت دار نمودن دام بومی جهت شناسایی، ثبت وکنترل دام های بومی همزمان با سطح کشور در استان سیستان و بلوچستان نیز انجام می‌ گردد.

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: با هدف هویت دار کردن دام و اجرای برنامه های اصلاح نژادی، این استان از سال ۹۳ در اجرای این طرح پیشتاز بوده و تاکنون بیش از ۱۵۲هزار گاو و گوساله،۴۶هزار نفر شتر و ۳۰هزار رأس گوسفند و بز هویت دار شده اند.

 

غلامرضا سرگزی تأکید کرد:  بر اساس دستور العمل اجرایی این طرح، هر گونه خرید، فروش وجابجایی دام زنده فاقد پلاک ممنوع بوده و تمامی شرکت‌های حمل و نقل و مباشران حمل دام زنده موظفند پیش از حمل دام زنده اطلاعات ثبت شده در سند حمل مربوطه را با محموله مطابقت دهند ودر صورت عدم انطباق از نظر تعداد، نوع دام ومبدأ و مقصد و سایر اطلاعات از صدور بارنامه حمل آن خودداری کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha