خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5836
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۰۲
مجید فیاضی خبر داد

برداشت خرما در ایرانشهر از مرز ٢۴ هزار تن گذشت

برداشت خرما در ایرانشهر از مرز ٢۴ هزار تن گذشت
مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: نخل‌کاران این شهرستان از آغاز فصل برداشت خرما تاکنون افزون‌بر ۲۰هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی روز یکشنبهبا بیان اینکه ایرانشهر با بیش‌از پنج هزار و ١۵٠ هکتار نخلستان یکی از عمده مراکز تولید خرما در سیستان و بلوچستان است اظهارداشت: از این سطح حدود چهار هزار هکتار بارور و بقیه غیربارور است. 

 

وی با بیان اینکه بیش‌از ۵٠ رقم خرما در ایرانشهر تولید می‌شود، بیان کرد: ربی، مضافتی، سنگ شکن، هلیله و زاهدی از معروف‌ترین ارقام خرما در این منطقه هستند.

 

مدیر جهادکشاورزی ایرانشهر تصریح کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب سبب شده تا بخش زیادی از خرمای ایرانشهر توسط واسطه‌ها خریداری و به نام شهرستان‌های دیگر بسته بندی و عرضه شود.

 

وی اظهارداشت: ایرانشهر دارای هفت سردخانه با ظرفیت بیش‌از ١۵ هزار تن است که مازاد این ظرفیت به دلیل نبود سردخانه برای نگهداری به مناطق دیگر عرضه می‌شود.

 

فیاضی گفت: هم‌اینک بیش‌از ١٠هزار نفر در این شهرستان مشغول برداشت محصول خرما هستند که با راه‌اندازی صنایع فرآوری و بسته‌بندی می‌توان علاوه‌بر فراهم کردن زمینه اشتغال برای افراد جویای کار، رونق اقتصادی در منطقه را شاهد باشیم.

 

وی ادامه داد: برداشت خرما در شهرستان ایرانشهر از نیمه دوم مرداد آغاز می‌شود و تا اواخر مهر ادامه دارد.

 

مدیر جهادکشاورزی ایرانشهر پیش‌بینی کرد تا پایان فصل برداشت بیش‌از ٢۵ هزار تن خرما از نخلستان‌های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

 

به گزارشای.بی پرس، ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار- میلک واقع شده است.

 

 

انتهای پیام/ 
 
 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha