خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5845
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۸:۴۲
امام جمعه زابل:

دانشگاه، چرخ زندگی مردم را خیلی راحت می تواند بچرخاند

دانشگاه، چرخ زندگی مردم را خیلی راحت می تواند بچرخاند
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه زابل گفت: دانشگاه فعال باشد و چرخش خوب بچرخد ، چرخ زندگی مردم را خیلی راحت می تواند بچرخاند به دلیل اینکه تولید علم که البته تولید علم هم فرآیند سازی لازم دارد، یعنی تولید علم بدون ایجاد یک فرآیند منضبط و یک پروسه قابل اعتماد ابتر می ماند. 

به گزارش اس.بی پرس, رئیس دانشگاه زابل با همراهی حجت الاسلام والمسلمین مهران مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و هیئت رئیسه دانشگاه با حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل دیدار کردند.

 

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه زابل گفت: فرهنگ و معیشت اندماج شان حقیقی است و قراردادی نیست و به نحوی که نوعی التزام فی مابین فرهنگ و معیشت وجود دارد، واقعیت امر این است که معیشت مردم خوب نیست و سفره مردم روز به روز کوچک می شود لذا علمداری مبارزه با فقر با دانشگاه است و می بایست در حوزه تحصیلات تکمیلی و خصوصا در پایان نامه های ارشد و دکتری، معضلات و مشکلات منطقه را مدنظر قرار دهد و راهبردهای کلان رفع محرومیت و راهکارهایی حتی در جزئیات نیز ارائه نمایند.

 

وی افزود: دانشگاه فعال باشد و چرخش خوب بچرخد ، چرخ زندگی مردم را خیلی راحت می تواند بچرخاند به دلیل اینکه تولید علم که البته تولید علم هم فرآیند سازی لازم دارد، یعنی تولید علم بدون ایجاد یک فرآیند منضبط و یک پروسه قابل اعتماد ابتر می ماند. 

 

وی ادامه داد: دانشجو و استاد و دانشگاه زحمت می کشند و به یک فرضیه را به مقام ثبوت می رسانند و ارائه می دهند ولی به مقام اثبات که می رسد تا دیگران بییند و عملی کنند آنجا فشل می شود و چه بسا پایان نامه هایی داریم که درد مردم را حل کند و در مقام ثبوتی همه اساتید تایید می نمایند اما در مقام اثبات و عینیت خارجی که باید دیگرانی هم ورود کنند این ورود ها گاهی فشل هست و باعث خاک خوردن پایان نامه ها می شود و زحمت دانشگاه هدر رود.

 

امام جمعه زابل بر لزوم عملی شدن پایان نامه ها تاکید کرد کرد و گفت: آب و خاک این منطقه می تواند ثروت بسیار عظیمی باشد، هر اینچ مربع خاک این منطقه حقیقتا ثروتی است که نصیب هر جایی نمی شود.

 

وی ادامه داد: تولید علم باید به نحوی معیشت را ارتقاء دهد تا زمینه شود برای اصلاح فرهنگی ، یعنی بدون نظرداشت به مسئله معیشت نمی توانیم به فرهنگ ورود کنیم و این مهم نیازمند نظریه ، نرم افزار و کارعلمی است.

 

رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر زابل بیان کرد: ما در هجوم فلسفه دیالکتیک هستیم و فلسلفه مادی گرایی که الان غرب به دنیا تزریق می کند و سکولاریزه کردن سیستم های فکری و ذهنی جوانان را دنبال می کند و این یک مسئله هست، در دانشگاه های غربی یک قانون نانوشته ای است و آن سکولاریزه کردن ذهن دانشجو است، مهم نیست دانشجو چه دین و مذهبی دارد، مهم این هست که دریک فرآیند خاص قرار بگیرد تا سکولاریزه شود.

 

عزیزی گفت: ایجاد جهان بینی توحیدی بین دانشجویان امروز برای ما حقیتا خیلی لازم است و باید ارتقاء دهیم و نرم افزار ذهنی  را از حیث جهان بینی سکولار به سمت جهان بینی توحیدی سوق بدهیم و این وظیفه بسیار سختی است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت