خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5869
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۴۵
به گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر

۱۵ پروژه در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود

۱۵ پروژه در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود
مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵ پروژه عمرانی و خدماتی به مناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر در مناطق عشایری این استان افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حمید طوقی روز دوشنبه اظهارداشت: این تعداد پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان اجرا شده که با بهره‌برداری از  این پروژه‌ها حدود ۴۰۰ خانوار عشایری از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

 

وی افزود: این پروژه‌ها شامل ساخت منبع سنگ و سیمانی، انتقال آب با لوله و پروژه انرژی خورشیدی است.

 

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان ادامه داد: علاوه بر افتتاح پروژها، دیدار با ائمه جماعات و معتمدان عشایری، برگزاری جلسات با فرمانداران، دیدار با خانواده شهدای عشایری، برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه دانش آموزان عشایری و مسابقات شترسواری در همه شهرستان‌ها از دیگر برنامه‌های روز ملی روستا و عشایر در این استان است.

 

به گزارش اس.بی پرس، سیستان و بلوچستان با ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت و ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می‌شود که بر اساس آمارهای موجود افزون بر ۵۱ درصد جمعیت این استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند

 

عشایر سیستان و بلوچستان با جمعیت ۱۹ هزار خانوار و داشتن ۹۰۰ هزار راس دام حدود ۶۰ درصد از مراتع استان را در اختیار داشته و ۲۵ درصد تولیدات دامی استان را تامین می‌کنند.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha