خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 587
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۶
فرمانده پلیس راه جنوب استان:

۴۹ نفر در تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان مصدوم شدند

۴۹ نفر در تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان مصدوم شدند
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی هفته گذشته در جنوب این استان هفت کشته و ۴۹ مجروح برجا گذاشت.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ یداله ستوده اظهار داشت: این میزان فوتی در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان نتیجه ۳۹ فقره تصادف بوده است.

 

وی سرعت زیاد، رعایت نکردن حق تقدم، انحراف و تجاوز به چپ را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

 

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۳۰درصد تصادفات این مدت ناشی از واژگونی و بقیه مربوط به برخورد ۲ وسیله نقلیه بایکدیگر و عابر پیاده و موتورسیکلت بوده است.

 

وی بیان کرد: وجود راه‌های دو طرفه، قوس و پیچ های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در سیستان و بلوچستان است.

 

به گزارش اس.بی پرس، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha