خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5882
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۴۷
به گزارش اس.بی پرس

رانندگان زن در زاهدان کمتر به کرونا مبتلا شدند

رانندگان زن در زاهدان کمتر به کرونا مبتلا شدند
مشاور شهردار زاهدان در امور بانوان گفت: هر چند از ۳۰۰۰ تاکسیران فقط ۸۰ نفر از رانندگان، زنان هستند اما از این تعداد نیز رانندگان زن زاهدانی کمتر به کرونا مبتلا شدند.

نوشین حسابی مقدم امروز در گفت و گو با اس.بی پرس، در زاهدان اظهار کرد: هر چند از ۳۰۰۰ تاکسیران فقط ۸۰ نفر از رانندگان زنان هستند اما از این تعداد نیز رانندگان زن زاهدانی کمتر به کرونا مبتلا شدند.

 

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه توصیه های  بهداشتی با بیسیم از مرکز به رانندگان اعلام می شود رعایت نکات بهداشتی و نصب کاور حفاظتی از راه‌های کنترل این ویروس در بین رانندگان زن بوده است.

 

نوشین حسابی مقدم بیان کرد: نزدیک به ۵۰ نفر از بانوان از ۷ صبح تا حدود ۹ شب مشغول جابجایی بانوان زاهدانی بوده که ۱۲ نفر نیز در سه شیفت کاری مشغول پاسخگویی و اعلام مکان جغرافیایی شهروندان به رانندگان هستند.

 

مشاور امور بانوان شهرداری زاهدان ادامه داد: حضور رانندگان در کنار افراد مختلف و در مسیرهای متعدد و پمپ‌های بنزین خطر ابتلاء رانندگان به کرونا را افزایش می دهد و باعث بیکاری موقت آنها می شود ضمن اینکه گلایمندی رانندگان از تسهیلات خرید خودرو نیز باید بررسی شود.

 

حسابی مقدم گفت: در بازدیدی که  توسط امور بانوان شهرداری و سعید ریگی مسئول امور حمل و نقل مسافر شهرداری انجام شد مسائل و مشکلات رانندگان از جمله پیگیری موارد خرید و تهیه لوازم یدکی، لاستیک و سایر ملزومات خودرویی آنها مورد بحث و پیگیری قرار گرفت. "نصیبه بامدی " مدیرعامل شرکت تاکسیرانی بانوان نیز مشکلات شرکت و رانندگان را تشریح کرد.

 

وی بیان کرد: رانندگانِ زنِ تاکسی در همه برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهر حضور فعال دارند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha