خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5887
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۵۴
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

هنرواره شعر عاشورایی بلوچی در ایرانشهر برگزار می‌شود

هنرواره شعر عاشورایی بلوچی در ایرانشهر برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: هنرواره منطقه‌ای شعر عاشورایی بلوچی به مناسبت اربعین و دهه پایانی ماه صفر در ایرانشهر برگزار می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مسگرانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد اظهار داشت: هنرواره منطقه‌ای شعر عاشورایی بلوچی همزمان با دهه پایانی ماه صفر به میزبانی ایرانشهر در 24 مهرماه در این شهرستان برگزار می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: این رویداد فرهنگی هنری قرار است برای اولین بار به صورت منطقه ای برگزار شود که شاعرانی از استان‌های همجوار از جمله جنوب کرمان که به زبان بلوچی شعر می‌گویند در این هنرواره شرکت دارند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: محوریت این هنرواره که یک کار نو و ابتکاری به شمار می‌رود زبان بلوچی است که هیئت داوران این هنرواره نیز مشخص شده اندو قرار است حاصل این کار در غالب یک کتاب به چاپ برسد.

 

وی از برگزاری نمایشگاه عکس جلوه‌های اربعین در مجتمع فرهنگی، هنری زاهدان با همکاری کانون عکاسان استان خبر داد و افزود: در این نمایشگاه منتخب تصاویر ورود زائران اربعین در سال گذشته به نمایش گذاشته می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد