خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5890
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۰۸
معاون وزیر نفت در امور گاز خبرداد

اتصال ۳۵ هزار روستا به شبکه گاز

اتصال ۳۵ هزار روستا به شبکه گاز
معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: تا پایان دولت دوازدهم، تعداد روستا‌های متصل به شبکه گازطبیعی به ۳۵ هزار روستا می‌رسد.

به گزارش اس.بی پرس، حسن منتظرتربتی افزود: یکی از مشخصه‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم، گازرسانی روستایی و دو اتفاق ویژه در حوزه گاز بوده است، که شامل افزایش تولید در عسلویه و افزایش گازرسانی به روستا‌ها می‌شود.

 

وی ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم ۱۴ هزار روستای گازدار در کشور وجود داشت، اما امروز این تعداد به ۳۲ هزار روستا رسیده؛ گازرسانی به ۴ هزار و ۲۰۰ روستا نیز در حال اجرا است و تا پایان دولت دوازدهم ۳۵ هزار روستای گازدار خواهیم داشت. به این ترتیب در مجموع دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۲۱ هزار روستا به شبکه گاز کشور متصل شده و خواهند شد که تقریباً معادل گازرسانی به بیش از ۵۰ روستا در هر هفته است.

 

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه هزینه گازرسانی روستایی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۲۹ هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: مردم نیز برای لوله‌کشی در داخل خانه‌ها ۸ هزار میلیارد تومان هزینه کردند که همه این اقدام‌ها شغل دائمی برای افراد زیادی به وجود آورده است.

 

تربتی تأکید کرد: همه محصولات به‌کاربرده شده در عملیات گازرسانی تولید داخل است و این موضوع سبب شده رونق خوبی در صنایع کشور ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه درآمد حاصل از جایگزینی فرآورده‌های نفتی با گاز طبیعی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در سال است، افزود: دلیل ادامه انجام پروژه‌های گازرسانی این است که آن‌ها پروژه‌هایی درآمدزا هستند و هیچ هزینه‌ای به دولت تحمیل نکردند و افزون بر تأمین هزینه‌های خود، درآمدزا هم بودند.

 

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: با تداوم عملیات گازرسانی حدود روزانه یک میلیون کپسول گاز مایع از دوش مردم کشور برداشته شد، که این موضوع برای مردم رفاه به ارمغان آورده است.

 

تربتی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری ۳۰۱ طرح گازرسانی در استان کرمان، ادامه داد: در این استان ۱۴۶ روستا، پنج شهر و ۱۵۰ صنعت با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان به شبکه گاز متصل می‌شوند.

 

وی گفت: به مردم استان کرمان قول می‌دهیم که تا دهه فجر، ۹۰ روستا و ۵ شهر دیگر هم به شبکه گازرسانی کشور متصل شوند. در ابتدای دولت یازدهم ۴۴۹ روستای کرمان از گاز طبیعی بهره‌مند بودند که این تعداد اکنون به هزار و ۳۳۷ روستا رسیده و ۳۶۳ پروژه نیز در حال انجام است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید