خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5903
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۰۶
رتبه های برتر اعتراض کردند

اعتراض برخی رتبه‌های برتر کنکور به دعوت نشدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

اعتراض برخی رتبه‌های برتر کنکور به دعوت نشدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
برخی داوطلبان کنکور که برخی از آنها رتبه کمتر از ۵۰۰ را کسب کرده‌اند، می‌گویند برای مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت نشده‌اند و خواستار توضیح مسئولان هستند.

 به گزارش اس.بی پرس، جمعی از داوطلبان کنکور 99 که دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده‌اند و برخی از آنها  جزو رتبه‌های خوب کنکور هستند از عدم دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان خبر می‌دهند.

ا

ین داوطلبان در تماس با اس.بی پرس، گفتند: با وجود کسب رتبه خوب و تراز علمی لازم و از سوی دیگر انتخاب پردیس‌های مختلف دانشگاه فرهنگیان در اولویت‌های نخست فرم انتخاب رشته اما برای مصاحبه دعوت نشده‌اند و خواستار توضیح مسئولان سازمان سنجش درباره دلایل این موضوع هستند.

 

داوطلبی از استان فارس و شهرستان سرچان می‌گوید: رتبه او در سهمیه 248 و ترازش 10261 است و 20 کدرشته دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده اما به مرحله مصاحبه دعوت نشده است و عملاً رتبه‌های برتر این منطقه به مصاحبه دعوت نشده‌اند.

 

 

او می‌گوید: در منطقه ما رتبه 3000 برای مصاحبه دعوت شده است اما مشخص نیست چرا من برای مصاحبه دعوت نشده‌ام.

 

 

یاسمن داوطلب دیگری از تربیت حیدریه است. پدر او که یکی از فرهنگیان هم است به ما می‌گوید: رتبه فرزندم 486 شده و تراز او بالای 10 هزار است، تمام پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی را انتخاب کرده‌ایم اما متأسفانه برای هیچ کدام دعوت به مصاحبه نشده است.

 

محمد داوطلب دیگری که در رشته زبان خارجی شرکت کرده است، می‌گوید: بارتبه 813 منطقه دو و تراز 9300 برای مصاحبه دعوت نشدم واقعاً این ظلم است در حق ما.

 

 

برای بررسی مشکلات این داوطلبان که اسامی آنها از سوی سازمان سنجش برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ارسال نشده است با فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش صحبت و اعتراض این داوطلبان را در قالب یک متن توضیح دادیم اما او در پاسخ گفت: در اطلاعیه روز گذشته سایت سازمان سنجش دلایل آورده شده است.

 

 

در بخشی از اطلاعیه سازمان سنجش درباره آن دسته از متقاضیانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص اقدام کرده ولی در این مرحله "مصاحبه" معرفی نشده‌اند، آمده است:‌ عدم معرفی این افراد به یکی از دلایل ذیل است:

یا شانس قبولی در اولویت‌های بالاتر از کدهای مربوط به رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا هستند و یا اینکه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله هستند بنابراین دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی مشخص خواهد شد.

 

بنا به دلایل متفاوت (اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی و یا عدم رعایت استان بومی و...) هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی متقاضیان پذیرفته نیست و پس از اعلام نتایج نهایی، در اوایل آبان ماه، برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1399 که نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در درگاه این سازمان در زمان مقرر اقدام کرده‌اند، کارنامه نتیجه نهایی تهیه و قابل رؤیت و بهره‌برداری خواهد بود، لذا متقاضیانی که پس از دریافت کارنامه نسبت به مندرجات آن برای آنان سوالاتی وجود دارد، می‌توانند به استناد پرینت کارنامه نتیجه نهایی در موعد مقرر با دلیل، درخواست خود را مطرح کنند.

 

به گزارش اس.بی پرس، طبق کارنامه ارسال شده از سوی برخی از این داوطلبان، آنها نمره علمی لازم را برای انتخاب دانشگاه فرهنگیان "تراز بالاتر از 6500" کسب کرده‌اند از سوی دیگر در فرم انتخاب رشته اولویت یک تا 10 آنها پردیس‌های مختلف دانشگاه فرهنگیان در استان محل اقامت بوده است اما باز هم برای مصاحبه دعوت نشده‌اند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha
حسین ابراهیمی
[1399/07/16 - 23:04]
من با رتبه 12000 با تراز 7500 دعوت بخ مصاحبه نشدم چرا جواب بدین لطفا
ملیکا
[1399/07/17 - 17:03]
سلام خسته نباشید، من چرا با تراز بالا و انتخاب اول ۱۴۲ کد رشته فرهنگیان و با رعایت کامل بومی بودن و اولویت بندی،سهمیه منطقه ۲ در مصاحبه دعوت نشدم

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید