خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5919
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۱:۱۸
رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی:

مجلس مشکلات تعطیلی فرودگاه چابهار را بررسی می‌کند

مجلس مشکلات تعطیلی فرودگاه چابهار را بررسی می‌کند
رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس مشکلات تعطیلی فرودگاه چابهار را هوشمندانه و به نفع مردم در مرکز کشور بررسی می‌کند تا زمینه‌های پیشرفت و توسعه این منطقه از ایران اسلامی فراهم شود.

به گزارش اس.بی پرس، ابراهیم عزیزی روز چهارشنبه پس از بازدید از محل ساخت فرودگاه چابهار اظهار داشت: بعد از اتفاقات تعطیلی فرودگاه چابهار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به این موضوع ورود کرد و براساس پیشنهاد وزارت دفاع و مسوولان و مصوبه این کمیسیون مقرر شد اعضای این کمیسیون به همراه شماری از مسوولان کشوری و استانی از محل ساخت فرودگاه چابهار بازدید و از نزدیک با مردم دیدار و گفت وگو کنند تا پس از رسیدن به یک جمع بندی، مشکلات پیش رو را مرتفع کنیم.

 

وی گفت: خیلی خوشحال هستیم که استاندار سیستان وبلوچستان و نماینده مردم شهرستانهای حوزه انتخابیه چابهار در مرکز کشور پیگیر مسائل و مشکلات مختلف از جمله فرودگاه چابهار بودند و امروز نیز با همراهی این عزیزان از پروژه های در دست ساخت، منطقه آزاد، حاشیه نشینی شهر، نوار ساحلی چابهار- بریس بازدید و دیدار و نشستهایی با قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تصمیماتی که نظام جمهوری اسلامی خواهد گرفت به نفع مردم، آینده استان سیستان وبلوچستان و کشور خواهد بود و ما از اینکه شاهد اجرای طرح های توسعه و آبادانی سواحل مکران هستیم خوشحالیم و باید به توسعه این منطقه کمک کنیم.

 

عزیزی گفت: چابهار شرایط بسیار خوب و آینده بسیار پیشرفته ای خواهد داشت بنابر این تمام زیرساخت های آن نظیر بندر شهیدبهشتی، پروژه های بزرگ فولاد، پتروشیمی، فرودگاه، راه آهن، آزاد راه  و طرح های بزرگ وکوچک می توانند به توسعه این منطقه کمک کنند.

 

وی بیان کرد: کمیسیون امنیت ملی با یک توافق هوشمندانه از فرصت های خوب و شایسته برای فراهم کردن زمینه توسعه و پیشرفت منطقه استفاده خواهد کرد.

 

به گزارش اس.بی پرس، اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه پس از ورود به فرودگاه کنارک و نشست کوتاهی با استاندار سیستان و بلوچستان از محل ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار دیدن کردند.

 

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از پروژه شهر فرودگاهی چابهار و بررسی مشکلات به وجود آمده اخیر در روند ساخت این فرودگاه؛ به کنارک و چابهار در جنوب سیستان ‌بلوچستان سفر کرده و با حضور در محل احداث فرودگاه بین المللی چابهار به صورت میدانی از این پروژه بزرگ توسعه‌ای در سواحل مکران بازدید کردند.

 

توسعه سواحل مکران از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است و برپایه مطالعات سند آمایش استان و سند توسعه سواحل مکران در دستور کار جدی دولت قرار دارد که در این راستا مگاپروژه‌های بزرگی مانند توسعه بندر شهید بهشتی، کارخانه فولاد، شهرک پتروشیمی، احداث راه‌آهن، شهر فرودگاهی، گازرسانی و طرحهای بزرگ و کوچک دیگر در حال اجرا است.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید