خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5922
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۹
رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح خبر داد؛

56 بیمارستان نیروهای مسلح، آماده پذیرش بیماران

56 بیمارستان نیروهای مسلح، آماده پذیرش بیماران
رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ۵۶ بیمارستان نیرو‌های مسلح؛ تجهیز و آماده پذیرش بیماران کرونایی حتی در مناطق مرزی شده اند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، سردار سرتیپ دوم پاسدار عراقی زاده در گفتگو با بخش خبری ۲۱ پنج شنبه شب شبکه یک سیما افزود: افزون بر بیمارستان‌های ثابت، آمادگی احداث بیمارستان‌های صحرایی را در هر نقطه‌ای که وزارت بهداشت صلاح بداند داریم.

 

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا در چهار پنج استان، بیمارستان صحرایی ایجاد شد و اکنون نیز ستاد کل نیرو‌های مسلح آمادگی دارد نقاهت گاه‌هایی را برای بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.

 

سردار عراقی زاده افزود: از ابتدای اسفند، ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح در خدمت پذیرش بیماران کرونایی قرار گرفت، اما بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب از فردا این همکاری بیشتر می‌شود و ظرفیت‌ها را گسترش می‌دهیم.

 

وی گفت: در همه مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها که بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح وجود دارد با همه ظرفیت، در اختیار وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا قرار می‌دهیم.

 

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: وظیفه نیرو‌های مسلح در زمان صلح این است که در شرایط خاص و بحران‌ها به کمک مردم و دستگاه‌های کشوری بیایند و بر این اساس، از ابتدای شیوع کرونا نیرو‌های مسلح وظیفه خود را به خوبی انجام دادند و همه بیمارستان‌های ما از ابتدا بیماران کرونایی را پذیرش کردند.

 

سردار عراقی زاده همچنین گفت: بسیج جامعه پزشکی و بسیاری از پزشکان و پرستاران داوطلب در طرح پایش سلامت از طریق سامانه ۴۰۳۰ کمک می‌کنند.


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha